تازه های سایت

کد مطلب: 48330
11. آذر 1400 - 6:56
استاندار همدان گفت که ۹۵ درصد جمعیت دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در این استان با تزریق دُز نخست و ۷۰ درصد با تزریق هر ۲ نوبت واکسن، علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، «علیرضا قاسمی فرزاد» در شورای آموزش و پرورش استان همدان، افزود: همه گیری ویروس کرونا موجب بروز مشکلاتی در روند فعالیت های آموزش و پرورش شد که از جمله آنها عدم حضور و غیبت طولانی دانش آموزان در کلاس درس و کاهش کیفیت آموزش است.

وی اظهار داشت: روند آموزش دانش‌آموزان طی ۲ سال گذشته غیرحضوری و با استفاده از فضای مجازی و شبکه آموزشی شاد انجام شد که به طور طبیعی این نوع آموزش هیچگاه کیفیت آموزش های حضوری را ندارد.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: در طول این مدت، خانواده ها به دنبال باز گشایی مدارس بودند که با اقدامات مطلوب و موثر دولت سیزدهم در واکسیناسیون عمومی افراد، شرایط بازگشایی مدارس و حضور در سطح کشور و حضور دانش آموزان در کلاس های درس فراهم شد.

به گفته وی، اکنون هیچ شهری در کشور وضعیت قرمز کرونایی ندارد که بر این اساس و با دستور ستاد مقابله با کرونا، مدارس بازگشایی و دانش آموزان نیز در کلاس های درس حاضر شده اند.

استاندار همدان با اشاره به اهمیت ارائه آموزش های حضوری برای دانش آموزان در پایه های تحصیلی مختلف، تصریح کرد: آموزش دانش آموزان دوره ابتدایی به خصوص در کلاس های پایه باید به صورت حضوری ارائه شود تا کیفیت لازم برای تقویت بنیه دانش آموز را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دراین میان حفظ سلامت دانش آموزان، فرهنگیان و کادر آموزشی مدارس بسیار مهم و اولویت نخست است که در این راستا تاکنون ۹۵ درصد کادر آموزشی استان در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند.

قاسمی فرزاد افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش، واکسیناسیون دانش آموزان و کادر آموزشی استان همدان در روهای آتی کامل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی همدان، حدود ۹۵ درصد دانش آموزان دُز اول و ۷۰ درصد نیز هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند، گفت: تجهیز کلاس های درس به تهویه مناسب بسیار مهم است که باید این اقدام به عنوان اولویت به صورت جدی پیگیری شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان با اشاره به اینکه مجموع ۱۱ هزار کلاس درس موجود در استان، اظهار داشت: تاکنون سه هزار و ۲۰۰ کلاس درس مدارس دولتی و چهار هزار کلاس مدارس غیر انتفاعی، خودگردان و هیات امنایی در استان همدان به تهویه مناسب تجهیز شده است.

استاندار همدان تصریح کرد: چهار هزار کلاس درس نیز با محوریت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان به تهویه مناسب مجهز خواهند شد.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیش از ۳۰۶ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه استان همدان تحصیل می کنند.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان های "ملایر، نهاوند و بهار" در وضعیت آبی و هفت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی هستند.

دیدگاه شما