تازه های سایت

کد مطلب: 48310
9. آذر 1400 - 7:20
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از جان باختن ۲ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، دکتر محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با مرگ ۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به سه هزار و ۱۲۲ نفر رسیده است.

او افزود: همچنین با شناسایی ۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان همدان، مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به ۳۰ هزار و ۹۰۹ بیماران سرپایی مثبت به ۹۹ هزار و ۳۵۰ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۷ نفر بود که ۸۲ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری افزود: ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۱ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.

او درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنوندر بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۶۳۶، بهاریک هزار و ۵۶۱، تویسرکان یک هزار و ۵۷۴، رزن یک هزار و ۲۳۲، درگزین ۴۱۵، فامنین ۴۱۱ و کبودراهنگ یک هزار و ۵۳۰ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۷۶۴ نفر در ملایر، چهار هزار و ۱۳۱ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۹۷۳ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

 از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، شهرستان‌های "ملایر، نهاوند و بهار" در وضعیت آبی و هفت شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما