تازه های سایت

کد مطلب: 43380
8. مهر 1399 - 8:25
مراسم هفته دفاع مقدس با حضور جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان به همراه بازدید از کارخانه سیمان نهاوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو،سردار فرجی جانشین فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به همراه سرهنگ پاسدار مختاری فرمانده سپاه ناحیه نهاوند، سرهنگ پاسدار برات‌زاده فرمانده بسیج کارگری استان همدان و سرگرد پاسدار سُلگی فرمانده حوزه بسیج کارگری شهید گودرزی ضمن شرکت در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در محل کارخانه سیمان نهاوند برگزار شد، از این واحد صنعتی بازدید به عمل آورد.

 
در این مراسم که به منظور پاسداشت رشادت‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برگزار شد، سردار فرجی در سخنانی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای گرانقدر شهرستان نهاوند و استان همدان، روح بلند بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و خانواده معظم شهدا، گفت: از اینکه توفیق دست داد تا در جمع شما بهترین‌ها، کارگران و متخصصان عرصه‌ی تولید قرار بگیرم خوشحالم؛ شما که در عرصه‌ی رویارویی مستقیم با دشمن و در سنگر تولید حضور دارید.
 
 
 
 
وی با اشاره به رشادت‌های غرورآفرین رزمندگان نهاوندی در طول هشت سال دفاع مقدس، افزود: در عملیات فاو، سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی با یک گروهان از یک گردان در مقابل یک لشگر و یک تیپ از دشمن قرار گرفت تا جایی که سردار رضایی فرمانده وقت سپاه پاسدران در یک پیام بی‌سیم خطاب به شهید سردار سلگی، از حماسه‌ی رزمندگان نهاوندی با تعبیر "حافظان تنگه‌ی اُحد انقلاب اسلامی" یاد کرد.
 
جانشین فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: پایمردی سردار شهید حاج میرزامحمد سلگی و همرزمانشان تنها که به این مورد محدود نمی‌شود و می‌بینیم که در اواخر جنگ و در حالی که دشمن قبول قطعنامه از سوی جمهوری اسلامی ایران را به ضعف و ناتوانی ما تعبیر کرده بود و اقدام به استفاده از منافقین برای حمله به غرب کشور می‌کند، باز این شهید سلگی است که علیرغم از دست دادن هر دو پای خود در عملیات‌های پیشین، این بار نیز در "تنگه‌ی مرصاد" به دفاع از میهن اقدام می‌کند.
 
 
 
 
سردار فرجی ویژگی منحصربفرد رزمندگان استان همدان را استقامت ذکر کرد و گفت: به دلیل مقاومت بالای رزمندگان همدانی، در عملیات‌هایی نظیر فاو، کار اصلی و مهم نگهداری سرزمین‌های تصرف شده به نیروهای همدانی محول شده است و این نیروها توانستند 75 روز منطقه فاو را در کنترل خود نگه دارند.
 
وی علت دشمنی امروز قدرت‌های سلطه‌گر با ما را قدرتمند شدن ایران ذکر کرد و افزود: علاوه بر دستاوردهای نظامی که پس از جنگ تحملی و در حوزه موشکی و ... به دست آمده است، فعالیت کارخانجات نظیر سیمان نهاوند نیز یکی از ابزارهای قدرت ما محسوب می‌شود.
 
سردار فرجی تصریح کرد: در دوران جنگ تامین سیمان مورد نیاز جبهه‌ها برای مسائلی چون سنگرسازی و ... با مشکل مواجه بود و ما حتی در مقاطعی مجبور به واردات سیمان از کشورهای خارجی بودیم اما امروز با مازاد تولید و امکان صادرات محصول و کسب درآمد ارزی برای کشور روبرو هستیم.
 
جانشین فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با یادآوری روزهای تلخ جنگ تحمیلی و نیازهای ابتدایی کشور در حوزه‌ی دفاعی اظهار داشت: امروز ما پدافند بومی "سوم خرداد" را داریم که گران‌ترین، فوق‌سری‌ترین و پیشرفته‌ترین پهباد آمریکایی را قبل از ورود به مرزهای سرزمنی ایران و در ارتفاع 57 هزار پایی ساقط می‌کند.
 
وی در پایان با تشکر از زحمات مهندس فرونچی مدیرعامل شرکت سیمان نهاوند و تقدیر از کوشش کارگران زحمت‌کش که در خط مقدم تولید، خود را در معرض آسیب و سختی‌های ناشی از کار قرار می‌دهند، گفت: امیدوارم که بتوانیم قدردان خون شهیدان باشیم و در برابر مشکلات به وجود آمده استقامت نمائیم.
 
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه مهندس مقدم مدیر کارخانه سیمان نهاوند ضمن ارائه گزارشی از روند تولید، میزان صادرات، دستاوردهای فنی و زیست‌محیطی و مشکلات صنعت سیمان اظهار داشت: در حال حاضر سیمان تولیدی در کل کشور حدود 30 میلیون تُن مازاد بر نیاز فعلی است و به همین دلیل می‌بایست با تمرکز بر صادرات این محصول، به دنبال ارز آوری باشیم.
 
مهندس مقدم افزود: خوشبختانه شرکت سیمان نهاوند طی دو سال اخیر با عبور از دوران زیان‌دهی به مرحله‌ی سوددهی رسیده و در آینده‌ی نزدیک شاهد حضور این شرکت در بورس خواهیم بود.
 
 
 
 
وی با اشاره به پیام آیه 60 سوره مبارکه انفال تصریح کرد: رسالت ما در مجموعه سیمان نهاوند تاسی به آرمان‌های شهدای دفاع مقدس و تلاش برای رفع اثرات تحریم‌های ظالمانه و افزایش در سایه‌ی همدلی و اتحاد می‌باشد.
 
همچنین فرمانده پایگاه مقاومت امام حسین (ع) شرکت سیمان نهاوند نیز در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مختلف صورت گرفته در حوزه بسیج کارخانه اظهار داشت: برگزاری حلقه‌های صالحین به صورت هفتگی، شرکت در مراسمات مذهبی و ملی سطح شهرستان و استان، حضور فعال در مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه نهاوند، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و ... از جمله برنامه‌هایی است که تا قبل از اعمال محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت منظم در مجموعه سیمان نهاوند مورد توجه قرار داشته است؛ در حال حاضر نیز با در نظر گرفتن این محدودیت‌ها، فعالیت‌ پایگاه به صورت منظم در حال انجام می‌باشد.
 
 
 
 
زرینی گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی و دوران سازندگی برخی تصور کردند که دوران فعالیت نهادهای انقلابی همچون بسیج به سر آمده؛ اما امروز می‌بینیم که بسیج و تفکر بسیجی در هر کجا که نیاز کشور است حاضر شده و به بهترین شکل نیز به فعالیت و خدمت پرداخته است.
 
در انتهای این جلسه، از بسیجیان فعال شاغل در کارخانه سیمان نهاوند با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
 
 
 
 
همچنین سردار فرجی طی بازدید از برخی قسمت‌های فنی کارخانه، از نزدیک با تعدادی از کارکنان به گفتگو پرداخت و ضمن قدردانی از تلاش‌های تک تک کارگران و مهندسان در عرصه‌ی تولید و سنگر اقتصادی، برای آنان آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.
 
 
 

دیدگاه شما