تازه های سایت

کد مطلب: 42314
20. تير 1399 - 12:21
آئین افتتاح سفره‌خانه سنتی گلشن با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، فرماندار نهاوند و بخشدار مرکزی در محله قدیمی گلشن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، آئین افتتاح سفره‌خانه سنتی گلشن با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان، فرماندار نهاوند و بخشدار مرکزی در محله قدیمی گلشن برگزار شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند در این آئین اظهار داشت: حمام تاریخی گلشن با مساحت ۳۰۰ مترمربع در خیابان گلشن نهاوند واقع‌شده و در اسفند ۱۳۸۷ با شماره ثبت ۲۵۱۱۹ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

محسن جانجان بیان کرد: این بنا در طول گذر زمان به دلیل متروکه بودن دچار فرسایش شده بود و به همین خاطر در فهرست بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری گردشگری استان قرار گرفت.

وی تأکید کرد: در حال حاضر این مجموعه تاریخی توسط بخش خصوصی پس از صدور مجوزهای مربوطه و مرمت به مجموعه سنتی پذیرایی تبدیل شد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند افزود: این بنا با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان از طرف اداره میراث فرهنگی نهاوند مرمت و بازسازی شد و با پیگیری‌های صورت گرفته و توافق مالک حمام به بخش خصوصی واگذار شد و به عنوان یکی از تاسیسات گردشگری شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی در پایان گفت: بنای اولیه این حمام مربوط به دوره قاجاریه است که در مجموع با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان مرمت و بازسازی شد که ۲۰۰ میلیون تومان آورده بخش خصوصی برای تبدیل حمام به سفره خانه سنتی است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام