تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 40180
25. دى 1398 - 8:53
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) نهاوند گفت: پارک کرامت نهاوند که محل ترک اعتیاد و بازپروری معتادان متجاهر جنوب استان همدان است در زمینی به مساحت 5 هکتار احداث‌شده است و نیازمند تجهیز شدن است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، با حضور سردار مظاهر مجیدی فرماندهی سپاه انصار الحسین (ع) استان، سردار اصلانی معاون منابع و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، سردار تقوی مدیرکل بازرسی و امور استان‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر، قاسمیان مدیرکل بودجه و برنامه‌ریزی این ستاد، آزاد بخت معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، ناصری فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از پارک کرامت نهاوند بازدید شد.

پس‌ازاین بازدید در جلسه‌ای برای حل مشکلات این طرح سردار مجیدی فرمانده سپاه استان همدان گفت: کار ساخت این اردوگاه در زمینی به مساحت پنج هکتار از اسفند سال گذشته به‌منظور زیرپوشش قرار دادن شهرستان‌های جنوبی ملایر، تویسرکان، نهاوند و حتی اسدآباد آغاز شد.

وی اظهار داشت: این طرح شامل بیش از 2 هزار مترمربع بنا و ساختمان‌های مختلف است و شامل بخش‌های گوناگون است.

فرمانده سپاه استان همدان افزود: این اردوگاه برای پذیرش ۴۰۰ معتاد متجاهر در نظر گرفته‌شده است که در مرحله اول این طرح امکان پذیرش ۱۰۰ نفر معتاد را دارد.

مجیدی گفت: در پارک کرامت نهاوند معتادین متجاهر پس از ورود به مرکز نسبت به رهایی از بند اعتیاد زیر نظر پزشک بازپروری می‌شوند و سپس در بخش‌های مختلف این پارک نسبت به فراگیری مهارت‌های مختلف تحت آموزش قرار می‌گیرند و سپس به آغوش جامعه بازمی‌گردند.

فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان بیان کرد: در این مرکز با برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت بهبودیافتگان را ارتقا داده و از توان‌بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال برای این قشر استفاده می‌شود.

وی افزود: این اردوگاه دارای محل احیا، درمان، سم‌زدایی، قرنطینه، داروخانه، آزمایشگاه، آسایشگاه، حمام، آشپزخانه و غذاخوری است که کار عمرانی آن‌ها تمام‌شده است.

 فرمانده سپاه استان همدان بابیان اینکه هم‌اینک نیازمند تجهیز سیستم گرمایشی زیرساخت‌های برق، آب و گاز این طرح هستیم؛ اظهار داشت: برای تجهیز و بهره‌برداری آن نیازمند همکاری و مساعدت استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم.

وی گفت: هدف سپاه از راه‌اندازی اردوگاه کرامت در نهاوند، این است که پس از پذیرش و در ادامه درمان معتادان در این محل، از بهبودیافتگان صیانت شود.

هزینه ۷ میلیارد برای راه‌اندازی پارک کرامت در نهاوند

ناصری فرماندار نهاوند نیز در نشست بررسی و بازدید از پارک کرامت نهاوند گفت: از محل ماده ۱6 پارک کرامت نهاوند احداث و در حال راه‌اندازی است.

وی افزود: 7 و نیم میلیارد تومان تاکنون برای این طرح هزینه شده که ۵ میلیارد سپاه و 2 میلیارد و ۵۰۰ میلیون هم ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هزینه کرده است و بخش عمده‌ای از کار به اتمام رسیده است.

فرماندار نهاوند اظهار داشت: همه مجموعه شهرستان برای اتمام این طرح بزرگ همکاری خواهند کرد و با کمک همه مشکلات این طرح برطرف خواهد شد.

دستگاه‌های خدماتی برای حل مشکلات این پارک پای‌کار بیایند

آزاد بخت معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز در ادامه این نشست گفت: مدیران و مجموعه پای‌کار هستند با توجه به بازدیدی که داشتیم انتظار می‌رود با ارائه و اجرای تجهیزات، شاهد افتتاح آن در دهه فجر باشیم.

وی اظهار داشت: همه دستگاه‌ها ازجمله خدماتی و زیرساختی پای‌کار بیایند، فرماندار هم اعتباراتی اختصاص بدهند تا نیازمندی‌های زیرساختی تأمین و به‌زودی راه‌اندازی شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان افزود: خوشبختانه روند ساخت پارک کرامت شهرستان نهاوند پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و آماده بهره‌برداری است.

آزاد بخت بابیان اینکه امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف باروحیه انقلابی حضور بابرکت دارد، گفت: منشأ حرکت سپاه برای رفع خلأهای مختلف در کشور روحیه انقلابی و جهادی است.

انتهای پیام/س

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا