تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39672
11. آذر 1398 - 8:39
مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند گفت: مورد حادی از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در نهاوند مشاهده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی اظهار کرد: با توجه به سرمای زودرس هوا در سال جاری و شیوع آنفلوانزا مواردی در نقاط مختلف کشور به وجود آمد که نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است.

وی افزود: با توجه به ادامه این وضعیت، برای مقابله با شیوع آن در سطح شهرستان اقدامات پیشگیرانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و جلسات مختلفی را با پزشکان و کادر درمانی بیمارستان‌ها، آموزش و پرورش و مهدهای کودک برگزار کردیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند با بیان اینکه در حال حاضر اوضاع بهداشتی تحت کنترل است گفت: با توجه به اینکه این بیماری واگیردار بوده و مراکز آموزشی می‌توانند یکی از محل‌های انتقال آن به افراد باشند جلسه آموزشی با مدیران مدارس برگزار شد و از آنها درخواست کردیم در صورت مشاهده مواردی از بیماری با استراحت کردن دانش‌آموزان در منزل موافقت کنند.

وی گفت: افراد در معرض خطر همچون بیماران قلبی، دیابتی، بیماران تنفسی، افراد بالای ۶۵ سال، کودکان بالای دو سال، مادران باردار، بیماران دارای نارسایی کبد و کلیه بیشتر در معرض آسیب هستند که ضمن انجام مراقبت‌های پیشگیرانه، ضرورت دارد واکسن آنفلوآنزای فصلی را تزریق کنند.

دارابی افزود: برای مقابله با این بیماری پیشگیری بهترین راه است بنابراین شهروندان نکات بهداشتی در مکان‌های عمومی را رعایت کرده و با شستن دست و صورت، استفاده از ماسک، گندزدایی هوای اتاق بیماران، جدا کردن سریع مبتلایان از افراد سالم و دست ندادن با افراد مبتلا به بیماری مانع از ابتلا به این بیماری شوند.

وی در پایان گفت: از عموم همشهریان انتظار می‌رود در صورت ابتلا فردی از خانواده خود حتما با مراجعه به مراکز پزشکی پیگیر درمان آن بوده و در صورت مشاهده نمونه حاد آن حتما مراکز درمانی را در جریان قرار دهند./ خبرگزاری فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام