تازه های سایت

کد مطلب: 39400
19. آبان 1398 - 9:06
در مدت زمانی که آندره آ استراماچونی به لیگ برتر ایران آمد تیمش را تنها دو بار بازنده از زمین بیرون برده است. یکبار در تبریز مقابل ماشین سازی و بار دوم رودرروی پرسپولیس در دربی تهران.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو به نقل از سرویس ورزش مشرق - این مربی در دیگر دیدارهای این فصل تا پیش از پیاده کردن دستورات تاکتیکی اش برای اعضای تیم، نباخت تا اینکه اولین برد استقلال رودرروی یک سرمربی خارجی رقم خورد. استقلال استراماچونی در دیدار هفته نخست در تبریز در دقیقه ۵+۹۰ روی یک ضربه کاشته بازی را باخت. تیم رسول خطیبی در بهترین موقعیت ممکن به استقلال و استراماچونی رسید. تیمی با ۱۶ بازیکن از دست داده که تعدادی از تمدیدی ها اعم از روزبه چشمی را هم در اختیار نداشت. با این همه تیم استراماچونی با تفکرات این سرمربی جدید تا دقیقه ۹۴ بازی بیرون از خانه را با امتیاز به پایان برده بود که روی ضربه ایستگاهی همه دیواره دفاعی پریدند غیر از فرشید باقری و گل ماشین به ثمر رسید.

 

*اولین مربی خارجی؛ تنها شکست!

استراماچونی در این ۱۰ هفته ای که از لیگ پشت سر گذاشته شده استقلال را ۴ بار رودرروی تیم هایی به میدان فرستاده که سرمربیان شان خارجی بودند. استقلال دومین باخت خود را هم روبروی پرسپولیس در حالی تجربه کرد که اولین تجربه رویارویی استراماچونی با مربیان خارجی رقم می خورد. گابریل کالدرون که ۸۰ دقیقه با تیم دست نخورده برانکو نتوانسته بود تیم به هم ریخته وینفرد شفر را شکست بدهد در نهایت یک توپ پس از برخورد به تیر دروازه با برخورد به بدن حسینی به گل پیروزی بخش تیمش تبدیل شد.

*دومین مصاف؛ شکار بگوویچ!

دولین تیم گل گهر سیرجان تازه لیگ برتری شده با هدایت وینکو بگوویچ بود. استقلال برای اینکه طلسم پیروز نشدن هایش را تمام کند به پیروزی برابر این حریف سیرجانی احتیاج داشت و در نهایت هم ۱-۲ برنده شد. تفکرات مرد ۴۳ ساله ایتالیایی به درستی تاکتیک های تدافعی بگوویچ را از بین برد تا این مربی پس از شکست در دیدار با پرسپولیس کالدرون، مچ دیگر مربی خارجی لیگ برتری را بخواباند.

*سومین مسابقه؛ حمله به سلطنت دنیزلی!

او در گام بعدی روبروی تراکتور ایستاد. مربی ترکیه ای که خیلی از طرفداران تیم پرشورها امیدوار بودند استقلال را با گلهای بسیار بدرقه کند ولی استراماچونی با تدابیر تاکتیکی که در تبریز رو کرد مصطفی پاشا و تیمش را در خانه چهارتایی کرد. زدن ۴ گل به تراکتور پایه های سلطنت دنیزلی بزرگ را سست کرد تا پس از شکست به صنعت نفت آبادان و باخت بعدی اش برابر سپاهان در خطر خروج از تبریز قرار بگیرد. تیم استراماچونی گرچه در تبریز دو گل دریافت کرد ولی دست از حمله برنداشت و البته با تفکرات درست ایتالیایی خط هافبک فعال و قدرتمند تراکتور را از کار انداخت.

*چهارمین دیدار؛ دومین شکست اسکوچیچ!

استراماچونی باز هم در گام بعدی روبروی یکی دیگر از سرمربیان خارجی قرار گرفت. کسی که صنعت نفت آبادان را بالای جدول و جزو مدعیان جای داده بود. دراگان اسکوچیچ که با شکست دادن تراکتور به عنوان تیم پنجم جدول به تور استقلال خورد شکست سنگینی مقابل استقلال داشت. به ثمر رساندن ۵ گل در دیدار با تیم اسکوچیچ که پیش از آن همه رقبایش را آچمز کرده بود ثابت کرد استراماچونی به درستی در مسیری که می خواسته قدم برمی دارد و تیمش را به خوبی هدایت می کند.

*حریف بعدی شاهین بوشهر!

پس از این تنها یک تیم دیگر باقی می ماند که سرمربی خارجی دارد و با استقلال بازی نکرده است. شاهین شهرداری بوشهر با هدایت "میشو کریستیچوویچ" که البته در آخرین هفته دور رفت باید روبروی استقلال به میدان بیاید. با توجه به روند حرکتی تیم استقلال به نظر می رسد استراماچونی مشکلی از این بابت در دیدار با شاهین بوشهر نداشته باشد.

*استراماچونی؛ در انتظار دربی برگشت!

خیلی از کارشناسان بر این باورند اگر پرسپولیس در هفته های پایانی نیم فصل اول به دیدار استقلال می رفت قادر به کسب پیروزی مقابل استقلال نبود. از این رو قطعا استراماچونی که حالا بیش از پیش به اهمیت برد و باخت در دربی واقف شده برای دربی برگشت لحظه شماری می کند تا مچ کالدرون آرژانتینی را بخواباند تا ضمن گرفتن انتقام باخت دربی ۰-۱ رفت، به نوعی انتقام نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا را هم بگیرد. شبی که آرژانتین با کالدرون در خاک ایتالیا این تیم را در پایان ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم پس از کسب تساوی ۱-۱ در ضربات پنالتی از پیش رو بردارد. تاریخ دربی برگشت ۱۷ دیماه سال جاری تعیین شده است.

دیدگاه شما