تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 39394
19. آبان 1398 - 8:46
رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان نهاوند از انجام بیش از ۱۶۰ هزار نفرساعت آموزش فنی و حرفه‌ای در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری  گرو،احد ترکمان اظهار کرد: در ۶ ماهه سال جاری ۹۷۱ نفر معادل ۱۶ هزار و ۵۲۷ نفرساعت از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای شهرشتان نهاوند برخوردار شدند.

وی گفت: این آموزش‌ها در هشت مکان ثابت و سیار و مراکز دولتی با هدف ارتقای دانش افراد و ایجاد مهارت‌های لازم در مردم و به ویژه جوانان برگزار شده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای نهاوند با بیان اینکه این آموزش‌ها در ۶۲ دوره با محوریت اشتغالزایی و در راستای رونق تولید برگزار شده است افزود: از آنجا که یکی از اهداف عمده فنی و حرفه‌ای تربیت افراد متخصص و کارآزموده برای ایجاد اشتغال و بازار کار است.

وی به مراکز یاد شده و میزان آموزش‌های مهارتی مورد نظر اشاره کرد و گفت: این آموزش‌ها در بنگاه‌های اقتصادی به صورت ۱۴ دوره و شرکت ۱۷۵ نفر، در پادگا‌ن‌ها و پایگاه‌های نظامی سه دوره با شرکت ۴۱ نفر و در زندان‌ها و ندامتگاه‌ها با ۶ دوره و شرکت ۹۱ نفر برگزار شد.

ترکمان ادامه داد: برگزاری ۲۲ دوره در مراکز ثابت و شعب با حضور ۳۹۰ نفر، یک دوره در مراکز درمانی زیر پوشش بهزیستی با حضور ۴۳ نفر، ۲۲ دوره آموزشی در مناطق روستایی و عشایری با شرکت ۲۰۱ نفر و دو دوره آموزش سیار در مناطق شهری با شرکت ۳۰ نفر از دیگر دوره‌هایی بوده که طی مدت یاد شده در نهاوند اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: از آنجا که یکی از مشکلات فعلی جامعه ما بیکاری است که ریشه عمده آن نشات گرفته از فقر مهارتی و عدم نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده‌هاست به دنبال آن هستیم نیروهای متخصص را بر اساس نیازسنجی تربیت کرده و آنها را به سمت و سوی اشتغال هدایت کنیم.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای نهاوند با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کار و تولید و خط مشی تعیین شده در گام دوم انقلاب گفت: تدوین برنامه‌های ما در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و اجرای هدفمند آموزش‌های مهارتی، تامین نیروی کار ماهر صنایع و بنگاه‌ها و نهادینه‌سازی فرهنگ اشتغال از طریق اشتغالزایی خواهد بود.

وی در پایان با تاکید مجدد بر لزوم توجه به آموزش‌های مهارتی گفت: رویکرد اصلی ما در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این است که آموزش‌ها به صورت هدفمند و اثربخش اجرا شود زیرا در شرایط فعلی اقتصاد کشور اگر بخواهیم به خودکفایی برسیم باید به مهارت‌آموزی و توسعه مهارتهای فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام/ 3140 /

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام