تازه های سایت

کد مطلب: 39251
8. آبان 1398 - 8:48
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و ساماندهی زیرساخت‌های ارتباطی شهرستان نهاوند در اولویت و در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام‌نیا اظهار داشت: توسعه و ساماندهی زیرساخت‌های ارتباطی شهرستان نهاوند از اولویت‌های مهم شهرستان است که در این راه تلاش‌های و پیگیری‌ها خوبی انجام ‌شده است که ساماندهی محور آورزمان یکی از این موارد است.

وی تصریح کرد: در حالی‌که سالانه چندین نفر در محور نهاوند_آورزمان کشته و زخمی می‌شوند ولی این محور جز محورهای فرعی بود و اعتبار کم استانی داشت.

بهرام‌نیا افزود: با این اعتبارات قطره‌چکانی استانی این محور ساماندهی نمی‌شد به همین دلیل پیگیری‌ها برای مصوب کردن این محور به‌عنوان محوری مهم و ملی در دستور کار قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با تلاش‌های انجام ‌شده موفق شدیم این محور را جز محورهای با اعتبار ملی قرار دهیم تا عملیات ساماندهی آن شتاب بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: ساماندهی این محور پرخطر از مطالبات برحق و مهم مردم نهاوند است چون این محور مسیر اصلی تردد مردم نهاوند به مرکز استان است و از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهرام‌نیا ادامه داد: در ماه‌های گذشته با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مسئولین ارشد استانی و شهرستانی، عملیات اجرایی فاز دوم بزرگراه محور نهاوند_آورزمان- ملایر با 58 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه امسال در آستانه اربعین و به ‌واسطه قرار گرفتن نهاوند در مسیر تردد زائران اربعین اقداماتی با هدف تسهیل در رفت‌و آمد زائران انجام‌ شده است، گفت: هر ساله 40 تا 50‌ نفر کشته در محور نهاوند-آورزمان ثبت می‌شد که امسال با 4 بانده شدن بخشی از این محور و همچنین ایمن‌سازی صورت گرفته که حاصل تلاش جمعی مسئولین شهرستان بود مناسب‌سازی و زیر بار ترافیک می‌رود.

بهرام‌نیا با اشاره به دو پروژه راه روستایی دهفول- برزول- فارسبان در بخش زرین‌دشت و نهاوند- دهفول در بخش مرکزی، تاکید کرد: ساماندهی و آسفالت جاده روستایی نهاوند - دهفول از مطالبات چندین ساله اهالی روستای دهفول، کشاورزان و دامدارانی است که در مسیر این جاده کسب روزی می‌کنند.

وی اضافه کرد: عملیات خاک‌ریزی و زیرسازی این محور به طول حدود 6 کیلومتر در حال انجام است که امیدواریم در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اعتبار این پروژه 600 میلیون تومان است، اظهار داشت: بیش از یک هزار و 300 هکتار باغ و زمین کشاورزی در بستر این جاده وجود دارد و می‌تواند محلی برای گردشگری ورزشی در شهرستان نهاوند باشد.

وی در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی محور گردشگری دهفول- برزول- فارسبان به طول 19 کیلومتر، گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی فاز نخست این پروژه به طول 1.5 کیلومتر با اعتبار اولیه دو میلیارد و 400 میلیون تومان از سه‌راهی روستای دهفول تا ابتدای شهر برزول آغازشده و در حال حاضر عملیات زیرسازی این محور در دست اجرا است.

بهرام نیا تصریح کرد: این محور با توجه به حجم تردد به جهت قرار گرفتن سراب فارسبان در ادامه مسیر یکی از محورهایی است که نیازمند ساماندهی و تعریض بود که عملیات اجرای آن چندی پیش آغاز شد.

وی با بیان اینکه با ساماندهی این محور تردد چندین روستای بخش زرین‌دشت، فیروزان و گیان ایمن و آسان خواهد شد، افزود: امیدواریم این پروژه نیز با توجه به جدیت پیمانکار و پیگیری مسئولین شهرستان در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا مردم از برکات آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

هرچه راه های دسترسی به سراب ها و بین شهرستانی تعریض و توسعه یابد به پیشرفت ایالت کمک کرده اید.#جناب دکتر بهرام نیا با همکاری نماینده ملایر جاده فراموش شده نهاوند-همدان(از آورزمان-شوشاب)را چهار خطه کنید.چون پیچ خیلی بدی دارد و کم عرض است.

دیدگاه شما