تازه های سایت

کد مطلب: 37708
12. خرداد 1398 - 16:17
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان:
کاوش معبد لائودیسه نهاوند یکی از مهمترین کاوش های ایران است
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: کاوش معبد لائودیسه نهاوند یکی از مهمترین کاوش های ایران است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی مالمیر گفت: یکی از مهمترین کاوش های که در کشور در حال انجام است، کاوش معبد لائودیسه نهاوند است که به لحاظ اهمیتی که این کاوش در باستان شناسی دارد می تواند تاثیر گذاری بین المللی برای استان همدان و شهرستان نهاوند دارد.

مالمیر گفت: در یکی دو سال گذشته تلاش های مهمی انجام شد تا مکانی را که به احتمال اساتید و کارشناسان باستان شناسان می تواند معبد در آنجا قرار داشته باشد تملک کنیم و هزینه کاوش را تامین کنیم.

وی افزود: احتمال می رود فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه سه تا چهار ماه زمان ببرد، اما نمی شود پیش بینی دقیقی داشته باشیم و بستگی به نظر کارشناسان در ادامه کاوش دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با اشاره تأثیر مثبت مطالبه گری مردم و برگزاری پویشی چند هزار نفری و خبرنگاران در به نتیجه رسیدن کاوش معبد لائودیسه، گفت: نهاوند یکی از شهرستان‌های پر بضاعت استان همدان در حوزه‌ای باستان‌شناسی، میراث فرهنگی و گردشگری است که آثار بسیار ارزشمند تاریخی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

شعار جدید شهر نهاوند نگین ومگین...به درد خودشان میخورد نهاوند مهد تاریخ، تمدن و طبیعت ایران زمین نهاوند تاریخچه تاریخ و تمدن و طبیعت ایران زمین

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام