تازه های سایت

کد مطلب: 37488
19. ارديبهشت 1398 - 8:26
نماینده مردم نهاوند در مجلس خبر داد:
اجرای ۳ پروژه ملی حوزه راه‌سازی در شهرستان نهاوند
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی از اجرای ۳ پروژه ملی حوزه راه‌سازی در شهرستان نهاوند خبر داد و گفت: مجوز احداث و ایمن‌سازی ۷۶.۵ کیلومتر از راه های روستایی نهاوند اخذ شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در حاشیه حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در شهرستان نهاوند و بازدید از محورهای مواصلاتی و پروژه‌های راه‌سازی فعال در این شهرستان گفت: شهرستان نهاوند در سال جاری به یک کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است.

وی با اشاره به اجرای ۳ پروژه ملی در حوزه راه‌سازی در شهرستان نهاوند گفت: محور نهاوند - آورزمان - ملایر و نهاوند - کنگاور - کرمانشاه و محور نهاوند - بروجرد ۳ محور اصلی و حیاتی شهرستان نهاوند است که در حال حاضر عملیات اجرایی آن‌ها آغازشده و پیمانکاران در حال فعالیت هستند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار ۶.۵ میلیارد تومانی محور نهاوند-بروجرد و اجرای پروژه محور نهاوند-آورزمان-ملایر بااعتبار ۸ میلیارد تومان، گفت: طی سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته مجوز احداث و ایمن‌سازی ۷۶.۵ کیلومتر از محورهای روستایی شهرستان نهاوند اخذ شد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر پروژه‌هایی چون محور روستایی نهاوند-گیان به طول ۱۷ کیلومتر، روستای قشلاق - بابا رستم به راوند نیز در حال اجرا هستند، گفت: عملکرد شهرستان نهاوند از نظر اجرای راه‌های فرعی در مقایسه با ۴ دهه قبل مناسب بوده است.

بهرام نیا با اشاره به اتصال نهاوند به خطوط ریلی کشور گفت: در آینده‌ای نزدیک دو پروژه حیاتی شهرستان نهاوند شامل آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن شهرستان به طول ۲۲ کیلومتر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان و دیگری پروژه چهار خطه کردن محور نهاوند-آورزمان-ملایر اجرایی می‌شود.

لزوم ساماندهی هرچه سریع‌تر محورهای ارتباطی نهاوند

فرماندار نهاوند نیز در ادامه گفت: امروز شهرستان نهاوند در سایه همدلی مسئولین استانی و شهرستانی و با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده دارای شرایط خوبی است.

مراد ناصری با تأکید بر اینکه امیدواریم حاصل هم‌آوایی و همدلی مسئولین پیشرفت امور باشد، گفت: شهرستان نهاوند دارای ۵۰۹ کیلومتر محور اصلی و روستایی است که متأسفانه دو محور نهاوند -آورزمان -ملایر و نهاوند -کرمانشاه از ایمنی کافی با توجه به حجم تردد در آن برخوردار نیستند.

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند و محور نهاوند- کرمانشاه و نهاوند -آورزمان مسیر تردد زوار عتبات عالیات در ایامی خاص چون اربعین است، گفت: از پیمانکاران این پروژه‌ها انتظار می‌رود نسبت بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.

دیدگاه‌ها

(نهاوند آورزمان شوشاب همدان )تنها راه نزدیک نهاوند به همدان است که راه فرعی شده که به دلیل باریک بودن این جاده شلوغ تصادفات زیادی اتفاق می افتد نیاز به ۴خطه شدن دارد لطفا این را پیگیری کنید.

دیدگاه شما