تازه های سایت

کد مطلب: 37265
21. فروردين 1398 - 13:02
نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: بر اثر وقوع سیل، شهرستان نهاوند حدود ۱۵۰ میلیارد تومان خسارت دیده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در جلسه علنی مجلس طی تذکری شفاهی با استناد به اصل ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس، گفت: قرار شد به دلیل وقوع سیل در بیش از ۲۰ استان کشور، وزرا در مجلس حضور یابند اما متأسفانه تاکنون در مجلس حضور نیافته اند که گزارشی در این باره به مجلس ارائه دهند.

وی افزود: نمایندگان برخی از استان‌های سیل زده توانستند مشکلات خود را در جلسه علنی روز یکشنبه مطرح کنند اما نمایندگان همدان نتوانستند مشکلات مناطق سیل زده خود را در جلسه علنی مطرح کنند.

وی اضافه کرد: نزدیک به 150 میلیارد تومان نیز به شهرستان خسارت وارد شده است اما به دلیل نجابت مردم و عدم اطلاع رسانی مسئولان، مردم این شهرستان اکنون در شرایط بحرانی قرار دارند لذا درخواست یاری بیشتر از مسئولان دارم.

نماینده مردم نهاوند در مجلس تصریح کرد: 22 منطقه از شهرستان نهاوند به علت رانش زمین دچار خسارت شده و بسیاری از جاده‌های مواصلاتی این شهرستان تخریب شده و برآوردها نیز حاکی از آن است که نهاوند 150 میلیارد تومان به علت سیل اخیر خسارت دیده است.

بهرام نیا تاکید کرد: لازم است مسئولان ندای مظلومیت مردم نهاوند را بشنوند البته مدیران استان و شهرستان در این زمینه به خوبی عمل و مدیریت کرده اند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: سراب گاماسیاب در شهرستان نهاوند منبع و سرچشمه رود کرخه بوده است لذا در مقیاس ملی و جهانی بیشترین بارش مربوط به نهاوند بود به همین راه های مواصلاتی بیش از 22 منطقه در این شهرستان به علت رانش کوه و زمین مسدود شده و آسیب جدی دیده اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: وزرا به ما نامه دادند که به علت آنکه حوادث خوزستان حساس است، جلسه اضطراری دارند و به همین دلیل عذرخواهی کردند و قرار بر این شد که در جلسه بعدی مجلس برای بررسی سیل حضور یابند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما