تازه های سایت

کد مطلب: 37134
4. فروردين 1398 - 2:32
رئیس میراث فرهنگی نهاوند گفت: نخستین نوروزگاه نهاوند در روستای باباقاسم با اجرای برنامه های بومی و شاد و آئین های سنتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محسن جانجان گفت: جشن نوروزگاهی روستای باباقاسم با بیش از ۲۰ عنوان برنامه شاد و مفرح توسط اهالی این روستا به صورت خودجوش برگزار شد.

وی ادامه داد: اهالی این روستا با برپایی غرفه‌های مختلفی چون طبخ انواع آش‌های محلی، طبخ نان ساجی، برپایی نمایشگاه ادوات کشاورزی قدیمی، غرفه عرضه محصولات تولیدی کشاورزی و دامداری، غرفه صنایع دستی و غرفه فرش محلی هنر و توانمندی خود را به نمایش گذاشتند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهاوند با اشاره به اینکه در کنار این برنامه برنامه‌های دیگری همچون اسب دوانی، بازی‌های بومی و محلی شامل گرزو، نواختن سازهای بومی و محلی همچون دهل، سورنا، کمانچه و تنبک اجرا شد، گفت: هدف اصلی از اجرای این برنامه‌ها معرفی توانمندی‌ها و همچنین فرهنگ و رسوم گذشتگان به نسل جدید است که خوشبختانه موفق بوده است.

وی انجام رقص محلی، شعر خوانی و شاهنامه خوانی را از دیگر برنامه‌های اجرایی در نوروزگاه باباقاسم عنوان کرد و گفت: شهرستان نهاوند با قدمت چند هزار ساله خود در هر گوشه و کنار آن رسومات مختلفی وجود دارد که شاید تا به امروز برای بسیاری از همشهریان به نمایش گذاشته نشده است.

جانجان تاکید کرد: به جز برنامه نوروزگاهی امروز روستای باباقاسم که در دشت‌های مجاور تپه تاریخی این روستا برگزارشد ۷ نوروزگاه با چندین عنوان برنامه شاد و مفرح در شهرستان تدارک دیده که از همه هموطنان به خصوص مسافران و گردشگران نوروزی دعوت می‌کنیم در این برنامه شرکت کنند./مهر

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان