تازه های سایت

کد مطلب: 37006
17. اسفند 1397 - 13:17
عضو کمیسیون انرژی مجلس، قاچاق بنزین را معلول ارزانی آن عنوان کرد و گفت: از آن جا كه بنزین روزانه تا 10 میلیون لیتر به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود و از سوی دیگر میزان استفاده دهک اول با دهک دهم جامعه از یارانه 10 برابر است پیش‌بینی مي‌كنم در آینده نرخ بنزین با افزایش مواجه شود.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، حسن بهرام‌نیا در نشست با اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اظهار کرد: گرانی‌ها نگرانی‌های زیادی را در بین مردم ایجاد کرده که ما نمایندگان نیز همواره این موضوع را در مجلس گوشزد کرده و به مسؤولان تذکر می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ مردمی به خوبی مردم ایران وجود نداشته است اضافه کرد: مردم ما ثابت کرده‌اند در برابر مشکلات مقاومت‌های کم‌نظیری از خود نشان داده و خم به ابرو نیاورده‌اند اما آنچه باعث آزردگی و ناراحتی آنها شده است، یک بام و دو هوای کنونی و عدم نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌هاست.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه ما نمایندگان مردم هستیم در مجلس همسو و همراه با مردم حرف دل آنها را فریاد می‌زنیم و انتظار داریم برای مهار گرانی‌ها دولت و تعزیرات نیز ورود پیدا کنند.

وی برخورد با دانه‌درشت‌ها را خواسته عمومی مردم دانست و افزود: مردم از اینکه با دانه درشت‌ها برخورد نمی‌شود و یا اگر برخورد شده به اطلاع آنها نمی‌رسد گلایه‌مند و ناراضی هستند.

بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به نرخ کنونی بنزین و استفاده بیشتر متمولان از یارانه آن گفت: با توجه به اینکه دهک دهم جامعه 10 برابر دهک اول تا سوم یعنی به میزان 190 هزار تومان از یارانه بنزین استفاده می‌کنند لذا باید این فاصله کمتر شده و میزان یارانه آن هدفمندتر شود.

وی افزود: برای رفع این مشکل دولت باید به مرور قیمت بنزین و فرآورده‌های نفتی را افزایش می‌داد اما چون‌ اعلام کرده که قصد افزایش قیمت‌ها را در شرایط کنونی ندارد لذا لایحه بودجه در مجلس بر همین منوال بسته شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی قاچاق بنزین را معلول ارزانی آن عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بنزین روزانه تا 10 میلیون لیتر به صورت قاچاق از کشور خارج می‌شود و از سوی دیگر میزان استفاده دهک اول با دهک دهم جامعه از یارانه 10 برابر است لذا پیش‌بینی بنده این است که در آینده نرخ بنزین نیز با افزایش مواجه شود.

وی در ادامه به تصویب لایحه بودجه سال 98 در مجلس اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعات مهمی که در خصوص بودجه مورد تصویب قرار گرفت بحث تبصره 14 موضوع یارانه‌ها بود که در این زمینه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کمک به بیماران صعب‌العلاج مبلغ 140 هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد.

بهرام‌نیا افزود: در خصوص افزایش حقوق کارمندان نیز دولت پیشنهاد افزایش تا سقف 20 درصد را داده بود که با این پیشنهاد دولت کسانی که حقوقشان زیر 4 میلیون بود متضرر شده و با افزایش کمتری روبرو می‌شدند.

وی افزود: مجلس با توجه تورم موجود و همچنین کم کردن سطح اختلاف حقوق بین کارکنان مصوب کرد که 400 هزار تومان به صورت ثابت و همچنین 10 درصد در سال 98 به حقوق کارکنان اضافه شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در خصوص تخصیص کالابرگ الکترونیکی نیز گفت: به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها طرح ایجاد کالا برگ در دستور کار قرار دارد که البته روی آن بحث است و پیشنهاد شده که تنوع اجناس زیاد باشد تا مردم بتوانند به اختیار خودشان کالاهای مورد نیاز را خریداری کنند.

بهرام‌نیا گفت: هدف از اجرای طرح کالا برگ جلوگیری از افزایش نقدینگی در جامعه است زیرا مردم می‌توانند با در دست داشتن آن از فروشگاه‌های بزرگ به صورت دلخواه کالاهای خود را خریداری کنند.

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام