تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 36430
9. دى 1397 - 3:32
امام‌جمعه نهاوند گفت: مردم با بصیرت ایران اسلامی با حضور درصحنه و موقعیت‌شناسی حماسه 9 دی را به وجود آوردند و فتنه گران و حامیان خارجی آن‌ها را ناامید کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری گرو، با اشاره به حماسه فراموش‌نشدنی 9 دی سال 88 گفت: فتنه گران و حامیان خارجی آن‌ها در سال 88 کار نظام را تمام‌شده می‌دیدند و سران کشورهای اروپایی و آمریکا به یکدیگر تبریک می‌گفتند.

وی اظهار داشت: فتنه سال 88 توسط عوامل خارجی مانند سلطنت‌طلب‌ها، منافقین، آمریکایی‌ها، کشورهای مرتجع منطقه و دشمنان قسم‌خورده انقلاب برنامه‌ریزی‌شده بود و توسط آن‌ها پشتیبانی می‌شد.

امام‌جمعه نهاوند افزود: مسئله اصلی فتنه 88 و علتی که باعث ایجاد مشکل برای کشور شد ایستادگی و پافشاری عده‌ای در مقابل قانون اساسی کشور و صدمه زدن به ملت و مملکت بود؛ چون عده‌ای به خاطر منافعشان نخواستند قانون را بپذیرند و تقاضای ابطال انتخابات را داشتند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در مقابل این خواسته به‌ناحق فتنه گران ایستادند و اعلام کردند که قانون باید معیار و شاخص باشد و مردم نیز بعد از 8 ماه تحمل فتنه گران در روز 9 دی طومار آن‌ها را در هم پیچیدند.

مغیثی گفت: حماسه مردمی 9 دی به‌عنوان روزی به‌یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی همواره خواهد درخشید چون در این روز مردم همیشه درصحنه و با بصیرت کشورمان دشمنان را ناامید کردند و فتنه گران را رسوا کردند.

وی بابیان اینکه در حماسه 9 دی مردم میثاق دوباره با ولایت بستند، افزود: همواره باید بصیرت خود را افزایش دهیم تا در دام فتنه‌ها و فتنه گران نیفتیم و در مواقع حساس راه را از بیراهه تشخیص دهیم و در غبار فتنه‌ها راه را بشناسیم.

امام‌جمعه نهاوند اظهار داشت: اعتقاد و عشق مردم به ولایت‌فقیه برگرفته از دین ما است و از این به بعد هم باید همیشه گوش‌به‌فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم تا راه انقلاب را ادامه دهیم.

مغیثی گفت: بصیرت یعنی این‌که بدانیم دشمن چه برنامه‌ای دارد و خطر از کجاست تا با شناخت دشمن بتوانیم در مقابل نقشه‌های دشمنان مقاومت و مقابله کنیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها بعد از شکست داعش در عراق و سوریه در حال برنامه‌ریزی هستند و فتنه‌انگیزی آن‌ها بر ضد مردم ایران هیچ‌گاه تمام نمی‌شود همان‌طور که بعد از فتنه 78 دوباره فتنه 88 را برنامه‌ریزی کردند.

امام‌جمعه نهاوند افزود: امروز هم باید مراقب فتنه‌های دشمنان و در رأس آن‌ها آمریکایی‌ها باشیم چون آن‌ها با اصل انقلاب مشکل‌دارند و از هر فرصتی برای فتنه‌انگیزی استفاده می‌کنند.

وی در پایان گفت: 9 دی نقش وحدت، ولایتمداری و بصیرت را برای کشور به همراه داشت و به‌عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت‌فقیه باید همواره گرامی داشته شود و این حماسه زنده نگه‌داشته شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام