تازه های سایت

کد مطلب: 35764
24. ارديبهشت 1397 - 0:16
فرماندار نهاوند بابیان اینکه ۲۸۸ پرونده اشتغال روستایی و فراگیر بلاتکلیف در بانک‌های نهاوند وجود دارد، گفت: تعلل بانک‌های نهاوند در بحث اشتغال را به استاندار گزارش می‌دهم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری در چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان نهاوند بابیان اینکه طی همه توان خود را برای رفع معضل بیکاری شهرستان نهاوند بکار گرفته‌ایم، تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه‌های دولتی که متولی هستند به‌صورت جدی و دلسوزانه وارد کارشوند.

وی با اشاره به اینکه طی بررسی‌های انجام‌شده در بخش اعتبارات روستایی ۸۲۶ طرح در سامانه کارا ثبت‌شده است، گفت: از این تعداد به سبب عدم پیگیری ۵۵۰ طرح حذف‌شده، ۱۵۰ طرح به خاطر نواقص بلاتکلیف مانده است.

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه ۲۳۰ طرح بااعتبار ۶۹ میلیارد مصوب شده است، گفت: ۲۱۲ طرح بااعتبار ۴۱ میلیارد تومان از این تعداد به بانک‌های عامل معرفی شدند که متأسفانه تنها ۳ میلیارد ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی دارای یک‌صد طرح در دست بانک عامل، کشاورزی دارد، گفت: برای هفته آینده تکلیف این طرح‌ها باید مشخص شود.

ناصری با اشاره به برخی سنگ‌اندازی‌ها توسط بانک‌های عامل گفت: مدیران کل بانک‌ها در استان میگویند هیچ مشکلی در پرداخت تسهیلات اشتغال نداریم اما در شهرستان نهاوند همه‌چیز عکس این گفته‌ها است.

وی بابیان اینکه بانک‌های نهاوند با بانک‌های کل استان همدان فرق دارد، گفت: گزارش‌هایی در خصوص تعلل بانک‌ها و سنگ‌اندازی‌ها به بنده رسیده که به دنبال مستندسازی آن هستم.

فرماندار نهاوند با تأکید بر اینکه اگر بانک‌ها تا هفته آینده تکلیف این تعداد پرونده را مشخص نکنند به استاندار محترم و مدیران استانی آن‌ها اعلام خواهم کرد، گفت: از شما می‌خواهم مردم مظلوم را سرگردان نکنید تا از کرده خود پشیمان شوند و انصراف بدهند.

وی بابیان اینکه در کارگروه اشتغال استان، نام بانک‌های کم‌کار را  عنوان خواهم کرد، گفت: در بحث اشتغال فراگیر نیز در شهرستان نهاوند تعداد ۸۳ فقره پرونده وجود دارد که تنها ۷ طرح آن بااعتباری کم‌تر از ۱ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما