تازه های سایت

کد مطلب: 32123
23. مرداد 1396 - 8:40
رئیس اداره آموزش و پرورش نهاوند گفت: با پیگیری‌های مسئولان شهرستان نهاوند با ساخت سه مدرسه توسط بنیاد برکت در روستاهای نهاوند موافقت شد که این پروژه‌ها تا سال آینده اجرا خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، هادی سلگی در نشست خبری که در محل خانه معلم شهر نهاوند برگزار شد اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده سه مدرسه توسط  بنیاد برکت در سه روستای جهان‌آباد، سهران و وراینه ساخته می‌شود که با توجه به اینکه برای  تأمین اعتبار این پروژه‌ها مشکلی وجود ندارد این مدارس در مدت کوتاهی ساخته می‌شوند و تا پایان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تصریح کرد: امسال نیز مدرسه روستای توانه که توسط بنیاد برکت ساخته شده است به آموزش و پرورش تحویل داده شد و دو مدرسه 6 کلاسه در روستاهای بابارستم و ده حیدر نیز برای آغاز سال تحصیلی در مهرماه آماده بهره‌برداری می‌شوند و به احتمال زیاد در هفته دولت این دو مدرسه نیز افتتاح می‌شوند.

سلگی افزود: در حال حاضر مدرسه خیرساز حاج آقا حمیدی نیز در دست ساخت است که این مدرسه 15 کلاسه که کل هزینه ساخت آن را این خیر محترم تقبل کرده است مهرماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: امسال در هفته دولت چند مدرسه در شهرستان نهاوند به نمایندگی مدارسی که سیستم گرمایشی آن‌ها استانداردسازی شده است، افتتاح می شود و مجموعا تاکنون برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس شهرستان نهاوند که از پروژه‌های بنیاد برکت است 360 میلیون تومان هزینه شده است که برای استانداردسازی سیستم گرمایشی این مدارس اولویت را برای مدارس پر جمعیت قرار دادیم.

سلگی بیان کرد: با توجه‌ به این‌که سرویس‌های بهداشتی در مدارس روستایی هر ساله به علت این‌که این مدارس دیوار کشی ندارند دچار آسیب‌هایی می‌شوند که امسال برای اولین بار با پیگیری‌های انجام شده در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اعتباری برای تعمیر این سرویس‌های بهداشتی اختصاص یافت که این یک موفقیت بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش نهاوند به تعداد دانش‌آموزان کلاس اولی در شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود که دو هزار و 530 دانش آموز در مقطع پایه ابتدایی اول ثبت نام کنند و خوشبختانه طی چند سال اخیر تعداد دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در شهرستان حدود 200 الی 300 نفر افزایش پیدا کرده است.

سلگی با اشاره به نتایج کنکور سراسری سال 96، اظهار داشت: سال گذشته در شهرستان نهاوند تعداد 15 نفر در کنکور سراسری رتبه زیر سه هزار نفر را به دست آوردند و در کنکور سراسری امسال نیز تاکنون تعداد 16 نفر در شهرستان رتبه‌های زیر سه هزار نفر را به دست آورده‌اند و یک نفر نیز رتبه زیر صد کنکور را به دست آورده ولی تا زمانی که کارنامه قطعی شرکت کنندگان در کنکور سراسری نرسد نمی‌توانیم آمار دقیق را در این خصوص اعلام کنیم.

وی با اشاره به تعداد جمعیت دانش آموزی شهرستان، تصریح کرد: در حال حاضر تعداد جمعیت دانش آموزی شهرستان نهاوند کمتر از 25 هزار نفر است که کاهش جمعیت دانش آموزی شهرستان طی سال‌های اخیر و مهاجرت‌هایی که انجام شده است باعث شده که در مرکز و شهرهای شهرستان با کمبود فضاهای آموزشی و در روستاها با فضاهای آموزشی مازاد روبه‌رو شویم.

سلگی افزود: بیش از 90 درصد از فضاهای آموزشی در شهرستان دارای سند مالکیت هستند و اعلام کرده‌ایم که فضاهای آموزشی مازاد در روستاهای شهرستان را می‌توانیم در صورت تمایل نهادها، دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی به نحوی که حرمت این فضاهای آموزشی حفظ شود با قیمت کارشناسی شده به آن‌ها اجاره دهیم.

رئیس آموزش و پرورش نهاوند عنوان کرد: ما به دنبال کسب درآمد از این فضاهای آموزشی نیستیم ولی با این شیوه سعی در نگهداری و حفظ این فضاها داریم و در روستاهایی که بیش از دو فضای آموزشی مازاد داریم مانند سایر شهرهای دیگر استان تمایل به فروش این فضاها را داریم که از طریق شورای آموزش و پرورش موافقت فروش دو تا از این فضاها را در شهرستان گرفته‌ایم.

وی با اشاره به احداث درمانگاه فرهنگیان در نهاوند، بیان کرد: با پیگیری‌هایی که در این خصوص در استان انجام داده‌ام قول مساعد ساخت درمانگاه فرهنگیان را در شهرستان نهاوند گرفته‌ شده است و اساسنامه این طرح نیز آماده است و در صورتی‌ که بتوانیم فضای مناسبی را برای مکان این درمانگاه به استان معرفی کنیم استان مجوز ساخت و احداث این درمانگاه را صادر می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما