تازه های سایت

کد مطلب: 31262
27. خرداد 1396 - 13:22
صبح امروز با حضور فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)استان همدان و مسئول معاونت تعلیم و تربیت بسیج و خبرنگاران و فرماندهان نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج از طریق ویدیوکنفراس طرح جوانه های صالحین رسما افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصار الحسین(ع) همدان، سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)استان همدان در افتتاحیه طرح جوانه های صالحین اوقات فراغت جوانان و نوجوانان که با حضور مسئول معاونت تعلیم وتربیت بسیج و خبرنگاران انجام شد، ضمن تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین علی (ع) گفت: امیدواریم همگی بتوانیم جهت نورانی اسلام را دریافت کنیم و در زندگی فردی و اجتماعی به کار ببریم.

وی اظهار داشت: اولویت اول ما قرآن و یادگیری آن است و مهمتراز همه این ها ما از  قرآن باید یک زمینه و بستر مناسبی را آماده کنیم که قرآن بیاید در داخل زندگی افراد وخانواده ها یعنی همه این ها برای بکارگیری قرآن در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی یک مقدمه است.

فرمانده سپاه استان همدان گفت: همانطور که عزیزان مستحضر هستنددر ایام تابستان چیزی حدود ۲۵دستگاه نسبت به اوقات فراغت  جوانان و نوجوانان برنامه های متعدد و متنوعی را انجام می دهند مثل دانشگاه ها، آموزش و پرورش، هلال احمرو سازمان تبلیغات و سایر دستگاه های که متولی امر جوان ها و نوجوان ها هستند.

ابوحمزه با اشاره به اینکه سپاه و بسیج نیز در کنار این دستگاه ها نسبت به جوان ها و نوجوان ها برنامه های متنوعی دارد، افزود: حدود ۴۶۰هزار بسیجی در عضویت های مختلف در قالب فعال، عادی و همچنین کادر چه در رده های پایگاه های محلات و عشایر چه در رده ها اقشار در سطح استان داریم که در بخش عظیمی از این آماری که اشاره شد جوان ونوجوان ما هستند.

فرمانده سپاه استان همدان با تاکید بر اینکه که لازم است به هر طریق در اوقات تابستان که عمده این عزیزان بیکار هستندبه هر تقدیر برنامه مدون و منظمی برای آنها پیش بینی شود.

پنج محوراز اهداف اصلی طرح جوانه های صالحین

ابوحمزه گفت :یکی از اهدافی که دررابطه با این طرح دنبال می شود، نسبت به عزیزانی است که در خود بدنه بسیج در رده های که اشاره کردیم فعالیت می کنند.

وی دومین هدفی سپاه در سطح استان دنبال می کند عزیزانی هستندکه بسیجی نیستند یعنی ارتباطی با بسیج ندارند تعاملی با بسیج ندارند در برنامه های بسیج نیستند که این یک بستر و یک عرصه مناسبی است که عزیزان ما می توانند بیایند و وارد این طرح بشوند، در سال های گذشته هم به همین شکل بوده است .

افرادو اشخاص با عنوان نیروی عادی کار خود را آغاز کنند

ابوحمزه افزود: افراد و اشخاص می توانند بیایند و ثبت نام کنندبه عنوان نیروی عادی کار خودشان را شروع کنند در بحث بسیج و از این برنامه های تابستانی بسیج استفاده بکنند و بعد از اتمام این طرح هم اگر مایل و علاقه مند باشند فعالیت خودشان را در طول سال ادامه بدهند .

فرمانده سپاه استان همدان گفت: یکی از جایگاه های که ما بخشی ازجوان ها و نوجوان ها را جذب می کنیم در بحث همین طرح تابستانی بسیج در سطح استان است.

ابوحمزه بیان داشت: سومین هدفی که بسیج در سطح استان دنبال می کند روحیه ابتکار، خلاقیت، نوع آوری و ابداع را ما می خواهیم در بین جوان ها و نوجوان ها زنده و پویا کنیم.

ما می خواهیم به جوان ها و نوجوان ها مسئولیت بدهیم

وی افزود: ما می خواهیم در دوران جوانی و نوجوانی به این جوانها مسئولیت بدهیم تا در عرصه های مختلف فعالیت و کار و تلاش کنند تا بتوانند وقتی که وارد جامعه شدند در مسئولیت های مختلف از پس بار مسئولیت و تکلیفی که بر دوش آنها است بر بیایند .

انجام تاکیدات مقام معظم رهبری در طرح جوانه های صالحین

ابوحمزه چهارمین اهداف این طرح را  تاکیدات مقام معظم رهبری  بیان کرد و افزود: مقم معظم رهبری کرارا در بحث جوان ها و نوجوان ها به همه دستگاه ها خصوصا به سپاه و بسیج تاکید کردند که بستر های مناسبی را فراهم کنیم.

وی گفت: برای فعال سازی نسل جوان و نوجوان بنابراین یکی از هدف های ما این نکته هست که بتوانیم از این طرح دوستان عزیز جوان و نوجوان را بیاوریم وارد مجموع کنیم به نوعی این تدبیر و تاکیدی که مقام معظم رهبری دارند را انجام بدهیم.

ارتقاع سطح فرهنگ جامعه

ابوحمزه نکته پنجم را ارتقا سطح فرهنگ جامعه دانست و گفت: چون همین طور که با خبر هستید ریشه تحول در هر جامعه فرهنگ جامعه است.

وی افزود: اگر ما فرهنگ خوداتکایی، اعتمادبه نفس، خود باوری را در قشر جوان بتوانیم پیاده سازی کنیم قطعا اینها در آینده نیروهای موفق تر و مدیرانی قوی و آگاه تری خواهند بود.

شعار طرح جوانه ها صالحین «نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز با محوریت مسجد»

ابوحمزه با اشاره به شعاری که برای  امسال پیش بینی شده «نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز با محوریت مسجد»گفت: یعنی در عین حالی که ما آن اهداف پنج گانه را دنبال می کنیم نسل جوان و نوجوان را می خواهیم بیشتر آشنا کنیم با مسجد، قرآن و نماز با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان هم افتتاح این طرح را داریم در سطح استان به نحوی این آمیختگی، ارتباط و همپوشانی را بین این عزیزان  با مساجد با نماز و قرآن ایجاد کنیم تا با توان و قدرت بیشتر بتوانند فعالیت ها و تلاش های خودشان را در عرصه های که اشاره خواهد شد به هر حال انجام بدهد.

فرمانده سپاه استان همدان گفت: تاریخ شروع طرح 25 خرداد ماه است که از امروز به طور رسمی طرح افتتاح می شود و اتمام طرح هم 25 شهریور ماه است .

ابوحمزه افزود: ازمجموع ۲۸۹ پایگاه در سطح استان که طرح جوان های صالحین را انجام می دهند تعداد ۱۷۴پایگاه در رده بسیج محلات خاص برادران و ۱۱۵ پایگاه ویژه خواهران در شهرستان های مختلف این طرح را انجام خواهند داد.

وی گفت: اردوهای حلقه های ویژه که ۳هزار نفر مدنظر است شامل بسیج محلات ۱۲۰۰نفر ،جامعه زنان ۵۶۰نفر و در خود معاونت تعلیم و تربیت بسیج ۱۲۴۰ نفر که از عزیزانی که در این حلقه ها حضور دارند می توانند در این اردو شرکت کنند .

ابوحمزه خاطر نشان کرد :ما سه نوع حلقه ویژه، نوع الف و نوع ب داریم.

وی گفت: اردوهای حلقه های متربیان که به نوعی در هر حلقه صالحین که از ۱۰نفر داریم تا ۲۱نفر به این افرادی که در درون حلقه هستند متربی می گوییم.

فرمانده سپاه استان همدان افزود: در حجم کلی ۹۰۱۰نفر را مد نظر داریم که ۶هزار نفردر پایگاه برادران،۱۹۰۰خواهر، ۵۰۰نفر دانش آموز و۶۱۰نفر در معاونت تعلیم وتربیت این کار را دنبال خواهند داد.

وی بکارگیری قرآن در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی را خروجی این طرح دانست و افزود: انتظارسپاه انصارالحسین(ع) از فرماندهان نواحی و مسئولان محترم این طرح در همه شهرستان ها باید خروجی کار ما در ۲۵شهریوربستر مناسبی برای جذب بسیجیان باشد به طوری که حداقل ۲۰درصد از افراد حاضر باید ازبسیجان جذب جدید باشند.

مهمترین اولویت طرح بکارگیری قرآن در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی

وی در پایان برگزاری کلاس های مختلفی که در این طرح پیش بینی شده یکسری اولویت های را ما در نظر گرفتیم که اولویت اول ما قرآن است؛ بحث رو خوانی قرآن، تجوید، تقسیر، درک مفاهیم، روان خوانی و مهمتر از همه این ها ما از  قرآن باید یک زمینه و بستر مناسبی را آماده کنیم که قرآن بیاید در داخل زندگی افراد وخانواده ها یعنی همه این ها برای بکارگیری قرآن در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی یک مقدمه است و محور دوم مباحث علمی است که بخش های مختلفی را به خود اختصاص می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما