تازه های سایت

کد مطلب: 30382
29. فروردين 1396 - 8:35
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت:آیین تجلیل از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در شهرستان نهاوند با حضور هنرمندان و فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، در این مراسم محمود مصباح گفت: اصحاب فرهنگ و هنر نهاوند بدون هیچ چشم داشتی و با تمام کاستی ها تلاش خود را در  راه اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوم به کار گرفته اند.

مصباح افزود: هنرمندان نهاوند در سال ٩٥ آثار ارزشمندی خلق کرده و مقام های برتر بخش های متعدد جشنواره های مختلف استانی، منطقه ای و کشوری را به دست آورند.

وی گفت: در شهرستان نهاوند ٩  انجمن، شامل انجمن‌های خوشنویسی ، هنرهای تجسمی، شعر،  موسیقی، پژوهش و تحقیق، ادبی و داستان، سینمای جوان و تئاتر با بیش از ٨٠٠ عضو ثابت و سیار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامی نهاوند افزود: ٦ آموزشگاه آزاد هنری در زمینه های موسیقی، طراحی و نقاشی، گریم و آموزش قرآن هم توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود بیش از ٦٥ کانون فرهنگی و هنری مسجد فعال در شهرستان از فرماندار نهاوند تقاضا کرد در برنامه ریزی های سال ٩٦ برای توسعه کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان اعتبار عمرانی در نظر گرفته شود.

مصباح اظهار کرد: ١٧ کتابخانه عمومی و ١٤ کتابخانه شبستان در مساجد وکانون های فرهنگی و هنری مشغول به فعالیت هستند و هر سال از طرف این اداره و کانون‌های عالی مساجد کشور و استان تجهیز می شوند.

فرماندار شهرستان نهاوند در این مراسم با اشاره به جایگاه فرهنگ و هنر و تاثیرگذاری این عرصه در افکار، عقاید و روند زندگی مردم، از هنرمندان به عنوان الگوهای جامعه یاد کرد و افزود: شهر نهاوند در طول تاریخ فراز و فرودهای زیادی به خود دیده و  این شهر دروازه ورود اسلام به ایران زمین بوده است.

کریم حمیدوند اهالی فرهنگ و هنر نهاوند را به تلاش و همت در سال ٩٦ در راستای عمل به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله) فراخواند و افزود: وظیفه همه ما معرفی شهر نهاوند به مردم ایران است .

وی افزود : اگر ما امروز شاهد وجود هنرمندانی برجسته و شاخص هستیم و شکوفایی هنر و فرهنگ در شهرستان را می نگریم به آن دلیل است که نهاوند هماره تاریخ مهد فرهنگ و تمدن بوده و وجود هنرمندان و علمای برجسته در سال های گذشته و حال شاهدی بر این ادعاست.  

در پایان این مراسم از ١٤ خبرنگار و مدیر مسئول نشریات و خبرگزاری های مختلف، ١٢ نفر از مسئولان انجمن‌های فرهنگی و هنری، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و ٤ نفر از هنرمندان پیشکسوت شهرستان تجلیل شدند.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین