تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 29139
22. دى 1395 - 7:38
امام‌ جمعه نهاوند گفت: جوانان انقلابی عضو گروه ابوذر نهاوند در سال‌های سیاه حکومت رژیم فاسد پهلوی و در اوج خفقان ‌مقابل این طاغوت ایستادند و جان خود را فدای اسلام و مردم ایران کردند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی در دیدار با اسد سیف جانباز انقلاب اسلامی و برادر ماشاالله سیف یکی از شهدای اعضای گروه انقلابی ابوذر اظهار داشت: شهرستان نهاوند همیشه تاریخ سرزمین مردان بزرگی است که در دفاع از اسلام و انقلاب جان خود را نثار این کشور کرده‌اند که گروه انقلابی ابوذر نهاوند با جوانان دانش‌آموز و کم سن و سال در به بار نشستن این انقلاب و پیروزی آن نقش مهمی ایفا کرده‌‌اند.

وی گفت: این گروه انقلابی در آن سال‌های سیاه و خفقانی که از طرف حکومت سفاک شاه بر این ملت حاکم شده بود ایستادگی و مقاومت کردند که فعالیت‌ها و مبارزات بسیاری علیه رژیم وقت انجام داد و سرانجام این گروه انقلابی در سال 51 دستگیر و در سحرگاه 30 بهمن‌ماه 52 در میدان چیتگر توسط سربازان جهل و خصم رژیم مستکبر طاغوت تیرباران و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

امام جمعه نهاوند افزود: این گروه انقلابی زمانی به مقابله با حکومت شاه برخاستند که نهاوند یک شهر دورافتاده و ناشناخته بود ولی این جوانان با پیروی از امام خمینی(ره) لرزه به اندام آنها انداختند تا درنهایت در این راه به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: شهادت این جوانان انقلابی در آن شرایط سخت و دشوار باعث شد تا نهاوند جزو نخستین شهرهای پیشرو در کشور باشد که تندیس و مجسمه شاه را سرنگون می‌کند که در به ثمر رسیدن این انقلاب و پیروزی در جنگ تحمیلی برای همیشه نام این شهر را بر تارک تاریخ این دیار ماندگار و شناخته شود.

مغیثی اظهار داشت: ما مسئولان و همچنین مردم شهرستان نهاوند همیشه قدردان شما جانبازان و اعضای خانواده گروه انقلابی ابوذر نهاوند هستیم چون نام این شهرستان را برای همیشه بانام انقلاب پیوند زد و امروز وظیفه ما زنده نگه‌داشتن یاد این شهدا و شهدای دفاع مقدس است.

وی گفت: حاج اسد سیف یکی از افتخارات شهرستان نهاوند است ازیک‌طرف برادر شهید و عضو خانواده شهدای گروه انقلابی ابوذر است و از طرفی دیگر خودشان از جانبازان انقلاب اسلامی هستند و چه سعادتی از این بالاتر در جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

نهاوند شهر برترین اولین ها.و یک متحول دهنده حکومت اسلامی است/شهر بوجود آورنده انقلاب.

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار