تازه های سایت

کد مطلب: 28677
19. آذر 1395 - 6:32
نماینده مردم نهاوند در مجلس بابیان اینکه ایستگاه فیروزان به نهاوند دور است، تأکید کرد: احداث ایستگاه راه‌آهن جدید نزدیک به نهاوند تأمین اعتبار شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در حاشیه بازدید معاون رئیس‌جمهور در بازدید از ایستگاه راه‌آهن فیروزان، بابیان اینکه نمایندگان مجلس و بنده بر خدمات شما اذعان داریم، گفت: خوشبختانه نهاوند در آینده نزدیک در بحث خطوط ریلی حرف برای گفتن دارد.

وی با اشاره به مناسب نبودن محل ایستگاه راه‌آهن فیروزان، گفت: این ایستگاه ازنظر خطوط ریلی از ملایر تا فیروزان ۷۲ کیلومتر است و ازنظر زمین از ایستگاه فیروزان تا نهاوند ۵۰ کیلومتر است که مسافت ۱۲۰ کیلومتری را برای مسافران نهاوند برای بازگشت متحمل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اگر شخصی از ملایر به سمت نهاوند از طریق خطوط جاده‌ای سفر کند ۵۰ کیلومتر است، اظهار کرد: با توجه به مدیریت زمان و مسافت در مسافرت‌ها و این مهم که خدمت شما بیان شد برای احداث ایستگاهی در نزدیکی نهاوند از طریق خط ریلی که  از نهاوند به سمت بروجرد در دستور کار است با معاون وزیر راه مکاتباتی صورت گرفته است.

بهرام نیا با اشاره به محل ایستگاه پیشنهادی ما اطراف کهریز ملایر است، افزود: امیدواریم که حضرت‌عالی نیز با پیگیری این مهم با توجه به‌ضرورت مدیریت زمان و مسافت برای مردم طراحی مسیر ریلی ملایر بروجرد به‌گونه‌ای در نظر گرفته شود که مردم نهاوند فراموش نشوند.

وی گفت: متأسفانه راه‌های نهاوند که یکی از عوامل توسعه شهرستان محسوب می‌شود در مقایسه با کل استان بدترین شرایط را دارد.

وی ادامه داد: به‌طور مثال در ۷ ماهه گذشته مسیر ملایر-نهاوند و نهاوند فیروزان ۴۰ کشته و بیش از ۱۰۰ مصدوم، مجروح، قطع نخاعی اعم از زن، مرد، پیر و جوان و سرپرستان خانوار داشته است.

نماینده نهاوند گفت: از حضرت‌عالی برای پیگیری ساماندهی این قتلگاه‌ها و تأمین اعتبار آن‌ها انتظار داریم چراکه به‌عنوان نماینده دولت از نزدیک با این مهم آشنا شده‌اید.

وی گفت: ۱۲ کیلومتر از محور نهاوند فیروزان و ۷ کیلومتر از مهرو نهاوند آور زمان نیازمند تسریع در ساماندهی و تزریق بودجه و اعتبار است.

وی در ادامه ضمن گلایه و انتقاد شدید از مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: متأسفانه علی‌رغم اینکه محورهای نهاوند کریدور مواصلاتی غرب کشور و استان‌های ایلام، کرمانشاه و غیره است اما تاکنون اقدامی انجام‌نشده و متأسفانه محور آور زمان نهاوند محور فرعی ینی راه روستایی تعریف‌شده است.

بهرام با اشاره به اینکه ما در این حوزه مدیون مردم و بازماندگان این حادثه دیدگان هستیم، افزود: امیدواریم رهاورد سفر شما به نهاوند ساماندهی محورهای مواصلاتی ملایر آور زمان نهاوند و نهاوند فیروزان باشد.

نوبخت در پاسخ به مطالبات در پیگیری محورهای مواصلاتی نهاوند، گفت: مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استان جناب صیدایی بررسی این مهم را در دستور کار خود قرار دهند و جلسه‌ای را برای پیگیری این مسئله با حضور نماینده مردم نهاوند در دفتر بنده هماهنگی کنند.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

تشکردکتر بهرامی.با اینکه نسبت به نماینده قبلی کمترسیاسی است.ولی فهم اجرایی بالایی دارد و می داند که نهاوند به چه چیزهایی نیاز دارد و هر چیزی باید در کجا قرار بگیرد./نهاوند شهر برترین اولین ها.
این درسته.
دمت گرم دكتر بهرام نيا به تو مي گن نماينده
با سلام ضمن تشکر ازانعکاس اخبارشهرستان نهاوند. اززحمات وتلاشهای نماینده محترم دررفع موانع مشکلات عدیده شهرستان نهاوندتقدیربعمل آورده می شود. انشالله قبلاازپایان این دولت پیگیر وعده های جناب آقای دکتر نوبخت باشیدتابا همدلی دولت ومجلس شاهد رشد وشکوفایی شهرکهن وتاریخی نهاوند باشیم

دیدگاه شما