تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 27650
12. شهريور 1395 - 13:32
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در مورد قراردادهای نفتی جزئیاتی وجود دارد که به اصلاح نیاز دارد و عمده نمایندگان نیز روی اصلاح این اشکالات وحدت نظر دارند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا بابیان اینکه پایه اقتصاد کشور ما بر اساس فروش نفت است، گفت: کلیت موضوع این است که چون صادرات غیرنفتی نداریم؛ برنامه‌ریزی‌ها هم بر اساس فروش نفت است و این کلیت را همه قبول دارند.

وی با اشاره به موضوع قراردادهای نفتی گفت: در این قراردادها جزئیاتی و شرایطی وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود: در قراردادهای نفتی 15 مورد بود که این اشکالات، موردنظر دفتر رهبر انقلاب بودند و عمده نمایندگان روی اصلاح این 15 مورد وحدت نظر داشتند و دولت هم قول داد این موارد را اصلاح کند.

وی اظهار داشت: دولت هم اعلام کرد که این موارد اصلاح‌شده و به مجلس برگشته تا در کمیته تطبیق موردبررسی قرار بگیرد و در صورت عدم مغایرت به دولت برای اجرا ابلاغ شود.

بهرام نیا گفت: در زمین و دریا میدان‌های مشترکی بین ما و کشورهای همسایه قرار دارد که یک سرمایه عظیم خدادادی است و هر کشوری که فناوری قوی داشته باشد و با برنامه حرکت کند می‌تواند از این منابع استفاده کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: اگر از این منابع استفاده نکنیم همسایه‌ها در راستای توسعه کشورشان از آن‌ها بهره خواهند برد.

وی افزود: روی کلیت بحث نداریم و فقط در مورد جزئیات این قراردادها اصلاحاتی است که دولت گفته آن‌ها اصلاح‌شده‌اند و امیدواریم این اصلاحات در راستای اصلاح آن 15 مورد مدنظر دفتر رهبر انقلاب باشد.

بهرام نیا عنوان کرد: اگر این اصلاحات انجام شود نظر همه مردم، نمایندگان و دفتر رهبر انقلاب را تأمین کرده و باید به‌سرعت در راستای اکتشاف و تولید و بهره‌برداری از میدان‌های مشترک قدم برداریم.

نماینده نهاوند در مجلس گفت: دغدغه مجلس فعلی معیشت، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب است و مجلس در عین کثرت در این موارد دارای وحدت است.

وی اظهار داشت: همه ما باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنیم تا مشکلات آن‌ها را حل کنیم زیرا برای این مردم عزیز هرچه تلاش و کار بکنیم بازهم کم است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام