تازه های سایت

کد مطلب: 27454
1. مرداد 1395 - 14:50
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند از برپایی نمایشگاه خوشنویسی به مدت هفت روز در نهاوند خبر داد و گفت: ۵۰ اثر از آثار «مهرداد سوری» در این نمایشگاه در معرض نمایش گذاشته‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمود مصباح در آیین افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی در نهاوند، گفت: هنر خوشنویسی برگرفته از تاریخ و فرهنگ و هنر اصیل ایران اسلامی و نشات گرفته از اصالت و نهاد پاک و خدا جوی ماست که در غالب اثری هنری به تصویر کشیده می‌شود.

وی افزود : هنر خوشنویسی به معنی زیبانویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است و این موضوع اهمیت و جایگاه هنرمند خوشنویس را متمایز می‌کند.

مصباح خاطرنشان کرد: در نمایشگاه امروز که افتخار افتتاح آن راداریم شاهد خلق آثاری زیبا و خلاقانه از هنرمندی هستیم که سال‌های زیادی از عمر خود را صرف آموختن این هنر کرده است.

وی افزود: فعالان عرصه فرهنگ و هنر نهاوند کسانی هستند که بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی تمام دارایی خود که همان هنر آن‌هاست را به ما عرضه می‌کنند و امروز ما مفتخریم خدمت رسان این هنرمندان در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان باشیم .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند، برپایی کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری، برپایی نمایشگاه‌های مختلف خوشنویسی در ایام مختلف سال و به‌ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری دوره‌های آموزشی خوشنویسی در رده‌های مختلف سنی و در سطوح مختلف خطاطی، برگزاری آیین گرامیداشت مفاخر هنری شهرستان را از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این اداره در سال جاری عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته بتوانیم در رشد و توسعه این هنر در شهرستان قدم برداریم.

مصباح گفت: در این نمایشگاه ۵۰ اثر برگزیده در چهار خط ثلث، نسخ، نستعلیق و شکسته‌نستعلیق از آثار مهرداد سوری از هنرمندان برجسته شهرستان نمایش داده شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه از ۳۰ تیرماه به مدت ۷ روز در محل دائمی نمایشگاه هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند واقع در بلوار شهید بهشتی خیابان دانش از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح و ۱۴ تا ۱۹ بعدازظهر آماده بازدید علاقه‌مندان و هنر دوستان است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس