تازه های سایت

کد مطلب: 27398
25. تير 1395 - 11:04
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند از برگزاری آیین نکوداشت استاد محمدرضا عبدالملکیان از شاعران و مفاخر کشور و شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمود مصباح در جمع خبرنگاران نهاوند گفت: با مصوبه ستاد نکوداشت مفاخر شهرستان نهاوند و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان آیین نکوداشت شاعر برجسته کشور استاد محمدرضا عبدالملکیان در نهاوند برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: به همین منظور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند کمیته‌های 9 گانه ازجمله کمیته فرهنگی، هنری، روابط عمومی و تشریفات، مالی و پشتیبانی و ... تشکیل و کار به‌صورت منسجم در حال انجام است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده بر آنیم تا مراسمی درخور و شایسته جایگاه این شاعر برجسته کشور که از افتخارات دیار کهن و هنردوست و هنرپرور نهاوند است برگزار نماییم.

مصباح برگزاری این آیین را علاوه بر تقدیر از مقام هنری استاد عبدالملکیان، باعث تشویق و ترغیب علاقه‌مندان و هنرمندان به هنر شعر دانست و خاطرنشان کرد ظرفیت وجود این استاد در شهرستان فرصت مناسبی برای بهره‌گیری همه‌جانبه عرصه فرهنگ و هنر نهاوند و استان همدان از ایشان است.

وی بیان داشت: بایستی تمام دستگاه‌های شهرستانی اعم از فرهنگی و غیرفرهنگی با همکاری خود این اداره را در برگزاری هر چه باشکوه‌تر آیین نکوداشت استاد محمدرضا عبدالملکیان یاری رسانند چراکه ایشان تعلق به حوزه خاصی ندارد و افتخار همه نهاوندیان و اقشار مختلف مردم است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: در همین راستا ستاد شهرستانی با ریاست فرماندار محترم نهاوند برگزار و هماهنگی‌های لازم در این خصوص به عمل خواهد آمد.

وی افزود: بر آنیم که با حضور استاد عبدالملکیان در شهرستان به‌منظور برگزاری آیین نکوداشت بتوانیم از ظرفیت حضور ایشان برای هنرمندان عرصه شعر و داستان نهایت استفاده را بنماییم که در همین راستا برگزاری کارگاه آموزشی توسط ایشان برای علاقه‌مندان از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این خصوص است.

مصباح اظهار داشت: محمدرضا عبدالملکیان از شاعران نوگو و نوجوی عصر انقلاب محسوب می‌شود که در ابتدا به قالب چهارپاره‌های پیوسته روی آورد؛ اما بیشتر اشعارش در قالب نو نیمایی و سپید سروده شده است و اغلب شعرهای وی رنگ و بوی عاشقانه با درون‌مایه اجتماعی دارد که با لحنی ساده و خوش‌آهنگ به‌دوراز ابهام بیان‌شده‌اند.

عبدالملکیان، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در نهاوند ادامه داد و پس از ادامه تحصیل در رشته کشاورزی، با اخذ درجه کارشناسی کشاورزی در سال ۱۳۵۷ در موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران به کار مشغول و در سال ۱۳۶۳ به وزارت کشاورزی منتقل شد.

 او تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ادامه داد و در حال حاضر به‌عنوان مدیرکل دفتر آموزش‌های رسمی و حرف کشاورزی مشغول کار است.

عبدالملکیان کار شعر را از دوره دبیرستان آغاز کرد و در سال ۱۳۵۴ نخستین مجموعه شعرش را منتشر کرد. او طی بیش از ۳۰ سال فعالیت شعری علاوه بر چاپ و انتشار چندین عنوان مجموعه شعر، عهده‌دار مسئولیت‌های گوناگون فرهنگی و ادبی نیز بوده است.

وی در حال حاضر مدیرعامل دفتر شعر جوان، عضو هیئت‌مدیره انجمن شاعران ایران و عضو شورای عالی خانه هنرمندان است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام