تازه های سایت

کد مطلب: 27190
15. خرداد 1395 - 13:42
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: سینمای نهاوند پس از چندسال وقفه با فیلم سینمایی«من سالوادور نیستم» آغاز به کارکرد.
به گزارش پایگاه خبری گرو، محمود مصباح با اعلام این مطلب گفت: در جامعه امروز رسانه و تصویر بیشترین نقش را در فرهنگ‌سازی دارند و به نحوی است که می‌توان گفت فیلم اولویت اول سرمایه گذاری کشورها را در بحث فرهنگ به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: فیلم رساننده تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم، سنن و تفکرات ملت‌ها است آن‌چنان‌که شاهدیم شاید تولید یک فیلم باعث انقلاب و تحولی عظیم در دیدگاه مردم شود.

وی بابیان اینکه در سال‌های اخیر کم‌توجهی به مقوله سینما و فیلم باعث دور شدن مردم از این هنر تأثیرگذار شده است، گفت: متأسفانه نهاوند نیز از این قائده مستثنا نبوده و سال‌ها نبود مرکزی برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و غنی‌سازی زمان بیکاری آن‌ها و خانواده‌ها به‌شدت به چشم می‌آمد.

مصباح تصریح کرد: البته تلاش‌های زیادی از سوی مردم و مسئولان به‌منظور راه‌اندازی مجدد سینما در نهاوند و یا ایجاد محلی نو با احداث سینمای جدید انجام‌شده است.

وی گفت: بعد از سال ۱۳۸۳ که سینمای نهاوند تعطیل شد یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان به‌سوی این امر معطوف شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند فرسودگی مکان سینمای سابق، از بین رفتن مبلمان، قدیمی شدن سیستم پخش فیلم را از علل اصلی تعطیلی سینمای نهاوند عنوان کرد و گفت: تمامی این مسائل منتج شد که سازمان نظام‌مهندسی و دستگاه‌های مربوطه ادامه فعالیت سینمای نهاوند را متوقف کنند.

وی نداشتن تمایل به ادامه فعالیت مالک اسبق سینمای نهاوند را از دیگر علل این موضوع عنوان و تصریح کرد: پس از کش‌وقوس‌های فراوان بالاخره با حمایت‌ها و پیگیری‌های نماینده وقت مردم شهرستان نهاوند و مدیرکل وقت ارشاد اسلامی استان همدان سینما اندیشه نهاوند در سال ۹۰ در مجتمع فرهنگی ارشاد اسلامی آغاز به کارکرد.

وی اظهار کرد: استقبال نکردن مردم بار دیگر سینمای نهاوند را با وقفه‌ای ۴ ساله به تعطیلی کشاند اما مجدداً با توجه به نیاز شهرستان برای گذران اوقات فراغت با ورود بخش خصوصی این امر مهم و پرفرازونشیب را در نهاوند به ثمر نشانده‌ایم.

مصباح گفت: خوشبختانه سینمای نهاوند از روز پنجشنبه با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر با اکران فیلم «من سالوادور نیستم» کار خود را آغاز کرد.

وی از اکران فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» در ابتدای ماه مبارک رمضان در نهاوند خبر داد و گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی‌های حداقلی استقبال مردمی طی چند روز گذشته مطلوب بوده است.

وی همکاری و حمایت مردمی را لازمه ادامه کار سینما در نهاوند عنوان کرد و گفت: آنچه امروز کشورهای غربی آن را دنبال می‌کنند نفوذ از راه اعتقادات و فرهنگ است که متأسفانه این هدف را از طریق فیلم‌های ماهواره‌ای در حال دنبال کردن هستند.

مصباح گفت: سینمای نهاوند همه‌روزه در سه نوبت در ساعات ۱۶، ۱۸ و ۲۰ با بهای ۵ هزار تومان آماده استقبال از تمامی آحاد مردم وادارات شهرستان نهاوند است.

وی افزود: هزینه استفاده از سینما برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و بسیجیان با ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام