تازه های سایت

کد مطلب: 26039
12. اسفند 1394 - 19:41
انتظار برای عرضه جانشین خودروی ویرون شرکت بوگاتی که به عنوان قدرتمند‌ترین، سریع‌ترین، مجلل‌ترین و خاص‌ترین خودروی جهان شناخته‌می‌شود و اولین‌بار در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی‌شد، به سر رسید.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، خودروی جدید بوگاتی که کایرون نامیده می‌شود،‌از حداکثر سرعت 420 کیلومتر بر ساعت برخوردار بوده و قدرت موتور آن 1500 اسب بخار است. قیمت این خودرو 2.4 میلیون یورو اعلام شده‌است. قدرت موتور 1500 اسب بخار برای خودروها غیرقابل تصور است، خودروی F1 مرسدس بنز به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین خودروهای جهان از موتوری با قدرت 900 اسب بخار برخوردار است.

بوگاتی جدید دارای موتوری 8.0 لیتری و 16 سیلندری و چهار توربو است که از سیستم خنک‌کننده داخلی دو مرحله‌ای برخوردار است. قدرت این موتور برای رساندن سرعت خودرو به 99 کیلومتر بر ساعت در عرض 2.5 ثانیه کافی است. برای انجام این‌کار خودرو به کلیدی ویژه مجهز است که کلید سرعت نام دارد. بدون این کلید، کایرون بوگاتی می‌تواند به حداکثر سرعت 379 کیلومتر بر ساعت دست یابد. این سرعت سه برابر بیشتر از سرعت مجاز در بزرگراه‌های انگلستان است.

بوگاتی سرعت 420 کیلومتر بر ساعت را مناسب راندن این خودرو در خیابان‌ها اعلام کرده‌است، و می‌گوید درصورتی که از تمامی توان موتور استفاده شود،‌ سرعت خودرو بیشتر نیز خواهد‌شد. صفحه نمایشگر سرعت کایرون بوگاتی حداکثر سرعت را 500 کیلومتر بر ساعت نمایش می‌دهد.

حتی با چنین قیمتی نیز علاقمندان به این خودرو باید برای پیش‌خرید آن عجله کنند. شرکت بوگاتی برای پیش‌فروش هر خودرو 200 هزار یورو دریافت می‌کند، اگرچه فروش آن از پاییز سال 2016 آغاز می‌شود.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان