تازه های سایت

کد مطلب: 25520
11. بهمن 1394 - 13:29
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: جشنواره موسیقی سنتی فجر استان همدان به میزبانی شهرستان نهاوند از 13 بهمن شروع می‌شود و تعداد 300 اثر نیز به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، محمود مصباح در نشست خبری جشنواره موسیقی سنتی فجر استان همدان گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی هجدهمین دوره جشنواره موسیقی سنتی استان همدان به میزبانی شهرستان نهاوند برگزار می‌شود و همه مقدمات برای هرچه باشکوه‌تر شدن این جشنواره انجام شده است.

وی اظهار کرد: گروه‌های موسیقی مختلفی از سراسر استان همدان در این جشنواره حضور می‌یابند و آثار هنری خود را ارائه می‌کنند که امیدواریم بتوانیم میزبان خوبی برای این هنرمندان باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: بعد از اعلام فراخوان جشنواره موسیقی فجر تعداد 300 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد 65 اثر توسط 7 داور استان همدان پس از بازبینی نهایی به بخش مسابقه این جشنواره راه پیدا کردند.

وی بیان داشت: آثار راه‌یافته به بخش اصلی جشنواره در قالب بخش‌های گروه نوازی و تک‌نوازی است که پس از اجرای برنامه توسط هیئت‌داوران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مصباح گفت: درمجموع ۵۷ تک‌نواز و ۳۵ گروه نواز در این جشنواره شرکت دارند و آثار خود را برای حاضران اجرا می‌کنند.

وی عنوان کرد: هیئت‌داوران جشنواره امسال 3 نفر از اساتید موسیقی هستند که از تهران برای داوری در این مسابقات به نهاوند می‌آیند و شامل آقایان، فرهاد احمدی، سعید ثابت و بهنام وادانی هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند افزود: جشنواره سنتی موسیقی فجر به مدت دو روز در نهاوند اجرا می‌شود و مراسم افتتاحیه این جشنواره روز سه‌شنبه 13 بهمن در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند و از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

وی گفت: بعد از رأی هیئت‌داوران و شناخته شدن نفرات برتر، مراسم اختتامیه و اهدای لوح تقدیر و جوایز نفرات برتر روز 4 شنبه ساعت 15 برگزار می‌شود و مسئولان شهرستان و استان در این برنامه حضور می‌یابند.

مصباح اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان نهاوند همه مقدمات اسکان، پذیرای و بهتر برگزار شدن جشنواره انجام شده است و امیدواریم این اقدامات باعث رضایت میهمانان حاضر در جشنواره شود.

وی افزود: در این جشنواره به همه حاضران گواهی حضور در جشنواره اهدا می‌شود و از یک پیشکسوت موسیقی با اهدای هدایایی تقدیر خواهد شد.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام