تازه های سایت

کد مطلب: 25496
10. بهمن 1394 - 9:49
جمعی از خواهران بسیجی و نیکوکار شهرستان نهاوند در اقدامی خداپسندانه با تأمین جهیزیه برای زوج‌های جوان زمینه آغاز زندگی مشترک برای آن‌ها را فراهم می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، اهمیت ازدواج در دین مبین اسلام بسیار بیان‌شده است و علت این امر کم شدن ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی است که با تشکیل زندگی مشترک تا حدود زیادی کاهش می‌یابد.

تأمین جهیزیه یکی از مقدمات شروع زندگی مشترک است که خانواده هر دو زوج هرچقدر در این زمینه مراعات کنند زمینه زندگی ساده‌تر و بامحبت‌تری را برای زوج‌های جوان فراهم می‌کنند.

اهمیت کمک کردن به جوانان برای ازدواج در احادیث و روایات فراوانی از معصومین آمده است و به مسلمانان توصیه‌شده است که مقدمات ازدواج را برای جوانان فراهم کنند که به‌عنوان نمونه حضرت امام صادق (ع) در این مورد می‌فرماید: هرکس زمینه ازدواج مجردی را فراهم کند، از کسانی است که خدا در روز قیامت به او نگاه لطف‌آمیز می‌کند.

این حدیث به‌خوبی نشان می‌دهد که فراهم کردن زمینه ازدواج علاوه بر برکاتی که برای زوج‌های جوان دارد باعث پاداش و اجر اخروی نیز می‌شود.

تعدادی از خواهران بسیجی حوزه فاطمه الزهرا (س) سپاه نهاوند با درک این موضوع و باهدف جلب رضای خدا و کمک به زوج‌های جوان در اقدامی خداپسندانه اقدام به جمع‌آوری جهیزیه برای زوج‌های جوان کرده‌اند.

 

617837

 

این خواهران بسیجی و نیکوکار که در پایگاه فاطمیه نهاوند فعالیت دارند امسال موفق شدند 15 مورد جهیزیه را جمع‌آوری کنند و در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند.

خانم رستمی یکی از این خواهران خیر است که به ما می‌گوید: دین اسلام بر موضوع ازدواج جوانان بسیار تأکید دارد و ما هم با این کار می‌خواهیم باعث تشکیل زندگی مشترک بین چند زوج جوان باشیم.

وی گفت: این کار ما که با مساعدت خیران نهاوند انجام می‌شود باعث می‌شود تا زوج‌های جوان در ابتدای زندگی با هزینه‌های زیاد تأمین جهیزیه روبرو نشوند و پایه‌های زندگی خود را مستحکم‌تر کنند و انشا الله موفق شوند.

این خواهر بسیجی افزود: ما با کمک سایر بسیجیان در چند نوبت از ابتدای امسال این کار را انجام دادیم و با کمک کمیته امداد این جهیزیه‌ها را در اختیار نیازمندانی که قبلاً شناسایی‌شده‌اند قرار می‌دهیم.

 

617838

 

وی بیان کرد: این جهیزیه‌ها به‌صورت کامل خریداری‌شده‌اند و در ابتدای سال برنامه‌ریزی کردیم که به امید خدا و کمک خیریان بتوانیم 15 مورد جهیزیه جمع‌آوری کنیم و اگر بیشتر هم توانستیم چه‌بهتر، که امیدواریم خیران کمک کنند تا بتوانیم زوج‌های بیشتری را با این کار به خانه بخت بفرستیم و همگی از ثواب معنوی این اقدام بهره ببریم.

سرهنگ کامران کریمی فرمانده سپاه نهاوند نیز در این مورد گفت: یکی از برنامه‌ها و مأموریت‌های بسیج محرومیت‌زدایی و کمک به افراد نیازمند است که خوشبختانه با کمک خواهران بسیجی در این زمینه تاکنون موفق بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: این اقدام خداپسندانه باعث می‌شود تا نیازمندانی که قدرت خرید جهیزیه را ندارند بتوانند زندگی مشترک خود را شروع کنند.

 

617839

 

کریمی افزود: این جهیزیه‌ها پس از جمع‌آوری با همکاری کمیته امداد نهاوند با رعایت حفظ کرامت خانواده‌های نیازمند تقدیم آن‌ها خواهد شد و امیدوارم این روند همچنان ادامه یابد.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون در بحث جمع‌آوری جهیزیه آمار خوبی داشتیم و با کمک خواهران بسیجی تاکنون 15 مورد جهیزیه جمع‌آوری و در اختیار نیازمندان قرارگرفته است.

فرمانده سپاه نهاوند اظهار کرد: برای مشارکت بیشتر خیران در این مورد جلسات مختلفی را با فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم هرچه بیشتر در این زمینه فعال باشیم.

خانم صالح یکی دیگر از خیرانی است که در این زمینه فعالیت دارد و می‌گوید: امیدوارم خداوند این کار خیر را از ما قبول کند و ما هم بتوانیم بازهم در این راه فعالیت کنیم.

 

617841

 

وی افزود: خواهران بسیجی درراه جمع‌آوری این جهیزیه‌ها با ما خیلی همکاری کردند و توانستند خیران مختلفی را از نقاط مختلف شهر پیدا کنند تا آن‌ها را در این اقدام نیکوکارانه مشارکت دهند.

این بانوی بسیجی گفت: هنگامی‌که مقدمات ازدواج دو جوان را فراهم می‌کنیم واقعاً احساس خوبی داریم و خدا را شکر گذاریم.

علی کاویانی رئیس کمیته امداد نهاوند نیز در گفت‌وگو با ما گفت: طرح جمع‌آوری جهیزیه با همکاری بسیجیان یکی از اقدامات خداپسندانه‌ای است که چند سال است در نهاوند اجرا می‌شود.

وی گفت: این جهیزیه‌ها بعد از جمع‌آوری توسط کمیته امداد لیست می‌شوند و به خانواده‌هایی که قبلاً توسط کمیته امداد در صف دریافت جهیزیه قرار دارند تقدیم می‌شود.

 

617842

 

رئیس کمیته امداد نهاوند افزود: از ابتدای سال جاری نیز علاوه بر کمک به خواهران بسیجی برای جمع‌آوری جهیزیه تعداد بیش از 90 مورد جهیزیه نیز توسط کمیته امداد به زوج‌های جوان اهداشده است.

وی بیان کرد: ارزش ریالی این جهیزیه‌ها بیش از 2 میلیارد تومان است که به زوج‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد اهداشده است؛ و امیدوارم خیران نیز در این اقدام خیر و خداپسندانه مانند گذشته شرکت کنند.

گزارش از مهدی سهرابی

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

سلام لطف می کنید یک راه ارتباطی با این عزیزان اعلام فرمایید. من ساکن شهرستان نیستم و تمایل دارم در این امر خیر مشارکت کنم. ممنونم
سلام ممنون از نیت خیر شما شما می توانید با این شماره ها تماس بگیرید 09181511500 و 09188501700

دیدگاه شما