تازه های سایت

کد مطلب: 20067
22. تير 1393 - 8:54
همزمان با سراسر کشور تجمع روز ملی عفاف و حجاب در شهرستان نهاوند برگزار شد

546385_Hr277KPD

به گزارش پایگاه خبری گرو ، در این تجمع که در میدان ابوذر نهاوند برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند گفت: غربی ها برای مقابله با اسلام و گسترش فساد در کشورهای اسلامی اقدام به اجرای سیاست کشف حجاب کردند اما در ایران به واسطه ایستادگی مردم نتوانستند در این زمینه کاری از پیش ببرند.

وی هدف برگزاري اين تجمع را فرهنگ سازي بيشتر به منظور رعايت عفاف و حجاب در جامعه و ارايه راهکارهاي عملي و کاربردي عنوان کرد.

مغیثی افزود: دین اسلام رعایت عفاف و حجاب، را در سلامت و پاکی جامعه و بنیان خانواده تحکیم می بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می کند.

امام جمعه نهاوند با یاد آوری رسالت زن مسلمان در شرایط کنونی اظهار داشت : امروز نقش زنان مسلمان ایرانی در مقابله با توطئه های فرهنگی دشمن نقشی بسیار حساس و مهم است به گونه ای که بانوان ما می توانند با سلاح چادر دشمن را زمین گیر نموده و نگذارند آنان به خواسته های شوم خود برسند .

DSC04131

مغیثی گفت: توجه و عمل به دستورات ديني و بهره مندي بيشتر از سيره ائمه هدي (ع) نقش مهمي در رعايت عفاف و حجاب در جامعه دارد.

وی افزود: امروز دشمن امیدوار است و همان هدفی را که در دوره رضا شاه دنبال می کرد از طریق ماهواره دنبال می نماید و به دنبال آن است که بدحجابی را در جامعه ترویج کرده و جامعه را به فساد بکشاند.

وی اظهار کرد: زیبنده جامعه اسلامی نیست که بدحجابی هایی را در سطح جامعه داشته باشد که دیدن آنها دل هر انسان مسلمانی را جریحه دار می کند.

DSC04127

 

مغیثی عنوان کرد: ولایت پذیری، عفاف و حجاب و امام شناسی این بانوی مکرم در سال های حیات پیامبر خاتم (ص) و حضرت علی (ع) مهمترین مشخصه این حضرت(س) بود که دختران و مادران نسل امروز ما باید آن را به عنوان الگوی خوبی برای خود انتخاب کنند.

مغیثی گفت: بهترين الگو براي رعايت حجاب و عفاف در جامعه براي زنان و دختران زندگي و سيره حضرت زهرا (س) است.

در پایان این مراسم بانوان نهاوندی با سر دادن شعار هایی انزجار خود را از افراد بی حجاب اعلام کردند و با قرائت بیانیه ای بر رعایت عفاف و حجاب در جامعه تاکید کردند.

دیدگاه شما