تازه های سایت

کد مطلب: 19695
29. خرداد 1393 - 9:53
فرماندار نهاوند از مديران دستگاه های مختلف شهرستان خواست که مصوبات سفر استاني را پيگيري کنند.
SAM_0719
به گزارش پایگاه خبری گرو،سفر اخير استاندار همدان به نهاوند و حضور وي در كميته برنامه‌ريزي و توسعه شهرستان موجب اختصاص و تصويب 13 ميليارد و 260 ميليون تومان به 13 پروژه حياتي نهاوند شد تا مسئولان دستگاه‌هاي ذي‌ربط با پيگيري براي تخصيص اعتبارات اعلام شده براي تحويل و اتمام اين پروژه‌ها در زمان‌هاي مقرر نهايت تلاش را به كار گيرند.

فرماندار نهاوند می گوید: سفر استاندار دستاوردهاي خوبي براي شهرستان داشت.
امامعلي عبدالملكي درباره برخي پروژه‌ها كه در مسير سفر پيگيري و به نتيجه رسيد، گفت: بحث آب مهم‌ترين موضوع استان است كه بايد پروژه‌هاي آن را مورد توجه قرار داد. البته آنطوري كه در نشست برنامه‌ريزي و توسعه شهرستان اعلام شد، نهاوند نسبت به ساير شهرستان‌هاي استان در بحث آب با مشكل كمتري مواجه است.

*** تقسيط 36 ماهه براي خريد انشعاب فاضلاب

به گفته عبدالملكي پروژه ايجاد تأسيسات تصفيه‌خانه فاضلاب شهر نهاوند با 78 درصد پيشرفت فيزيكي  تاكنون 104 هزار و 737 ميليون براي اجراي آن هزينه شده است و براي تحويل 130 هزار ميليون ريال اعتبار نياز دارد.
وي مي‌گويد: فاز اول آن اجرا شده و براي انجام باقيمانده كار نيازمند استقبال مردم در بحث خريد انشعابات و تخصيص به موقع اعتبارات است. البته بنا بر مصوبه‌اي كه در نشست اين پروژه اعلام شد؛ قرار است با اطلاع‌رساني شوراي شهر، شهرداري و سخنراني امام‌جمعه در خطبه‌هاي نماز جمعه شهرستان مردم را نسبت به خريد انشعابات فاضلاب ترغيب كنيم و هزينه خريد انشعابات را به صورت 36 ماه تقسيط به مردم ارائه دهيم كه در حال حاضر تاكنون 20 درصد انشعاب در نهاوند خريداري شده است.

*** اختصاص يك ميليارد تومان به نهر راج

عبدالملكي همچنين با تأكيد بر اينكه كشاورزي شهرستان با توجه به پتانسيل‌هاي موجود آن در اولويت اصلي شهرستان قرار دارد؛ گفت: در همين خصوص يك ميليارد تومان به مطالعه و اجراي نهر راج نهاوند اختصاص يافته است تا با اجراي اينگونه طرح‌ها از جمله توسعه و ساماندهي پوشش نهرها و كانال‌هاي آبرساني كشاورزي ميزان بهره‌وري آب و مصرف بهينه آن افزايش يابد؛ چراكه بخش كشاورزي شهرستان براي 17 هزار و 500 نفر ايجاد اشتغال داشته است.

*** افتتاح بيمارستان 160 تختخوابي تا پايان سال

فرماندار نهاوند گفت: اجراي طرح نظام سلامت در كشور آغاز شده است  و با توجه به تأكيد استاندار همدان، بيمارستان 160 تختخوابي نهاوند بايد تا پايان امسال به بهره‌برداري برسد و براي حل تجهيزات آن نيز راهكاري در سفر اخير وزير بهداشت به استان اعلام شده است.
با توجه به اهميت پروژه و قرار گرفتن آن در حوزه بهداشت و درمان قرار است پيگيري‌هاي لازم در مركز براي اختصاص اعتبارات مورد نياز انجام شود. در سال 93 تنها 4 ميليارد تومان براي اين پروژه اختصاص داده شده است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام