تازه های سایت

کد مطلب: 19101
31. ارديبهشت 1393 - 9:56
رکورد بلندترین پرواز از نظر ارتفاع در اختیار کرکس است. این پرنده می تواند بسیار اوج بگیرد و گاهی اوقات به اندازه 11 هزار متر از زمین فاصله می گیرد. یک بار یکی از این پرنده ها با یک هواپیما در ارتفاع 11هزار و 274 متری برخورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از  باشگاه خبرنگاران، پرنده ها از جمله بزرگترین گونه های جانواران هستند و انواع مختلف آن ها را ما همه روزه می بینیم. پرندگان همیشه مایه شگفتی بوده اند و رکوردهایی را نیز به نام خودشان به ثبت رسانده اند.

کوچکترین پرنده

در میان پرنده ها نیز مواردی وجود دارد که از دیگر پرنده ها کوچکتر هستند. ” Bee Hummingbird” پرنده کوچکی است که در جنگل های بارانی کوبا یافت می شود و وزنش بیشتر از ۲ گرم نیست. این پرنده ها تنها غذاهای خاص را هضم می کنند و می توانند روی پاک کن یک مداد هم بنشینند. این پرنده قابلیت آن را دارد تا در هر ثانیه ۸۰ بال بزند.

 

 

بلندترین پرواز

رکورد بلندترین پرواز از نظر ارتفاع در اختیار کرکس است. این پرنده می تواند بسیار اوج بگیرد و گاهی اوقات به اندازه ۱۱ هزار متر از زمین فاصله می گیرد. یک بار یکی از این پرنده ها با یک هواپیما در ارتفاع ۱۱هزار و ۲۷۴ متری برخورد کرد.

 

 

بیشترین شتاب

رکورد بیشترین شتابی که یک موجود زنده می تواند بگیرد در دست پرندگان است. این رکورد در اختیار دارکوب کله قرمز است. سر این پرنده در هنگامی که در حال سوراخ کردن درخت است می تواند به شتاب ۱۰ گاوس برسد.

 

 

بهترین حافظه

در میان پرندگان هستند آن هایی که می توانند سخن بگوییند و یا اینکه کارهای خاصی را انجام دهند. در میان موجودات زنده بعد از انسان طوطی خاکستری و کاسکو بهترین موجوداتی هستند که می توانند صحبت کنند. گاهی اوقات دامنه لغات این پرندگان به ۸۰۰ کلمه نیز می رسد.

 

 

سریع ترین پرواز

انسان ها از جمله موجودات زنده ای هستند که می توانند با سرعت های بسیار زیاد پرواز کنند اما در میان پرندگان نیز هستند گونه هایی که سرعت های سر سام آوری دارند. ” قوش ” سریع ترین پرنده ای  است که تا به حال دیده شده است. این پرنده می تواند به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و البته گاهی اوقات سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز می رسد.

 

دیدگاه شما