تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 19019
28. ارديبهشت 1393 - 8:52
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند گفت: برای برگزاری جشنواره تئاتر استانی به میزبانی شهرستان نهاوند 50 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است.
میثم-مرادی-مدیر-ارشاد-اسلامی-نهاوند

 به گزارش پایگاه خبری گرو، میثم مرادی اظهار داشت: شهرستان نهاوند با داشتن هنرمندان کم‌ نظیری در صحنه تئاتر، همیشه در استان برتر بوده و  بسیاری از هنرمندان نهاوند در این زمینه به پیشرفت‌های بالایی رسیده و امروز به عنوان افراد مطرح در صحنه‌های نمایشی و سینمایی در کشور به شمار می ‌روند.

مرادی گفت: نهاوند  به علت  داشتن ظرفیت‌ های بالا در سال های گذشته چندین بار میزبان جشنواره تئاتر استان همدان بوده است و امسال هم در صورت تأمین اعتبار50 میلیون تومانی آمادگی میزبانی جشنواره تئاتر استانی را دارد.

وی افزود: جشنواره تئاتر پرمخاطب ‌ترین و گسترده ‌ترین رویداد هنری در استان همدان است که در صورت میزبانی آن توسط نهاوند می توان به موفقیت و اقدامات بزرگی در عرصه فرهنگی نهاوند دست یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند عنوان کرد: شهرستان نهاوند هشت انجمن با نام های خوشنویسی و هنر، قرآن و نهج البلاغه، هنرهای تجسمی، شعروسرود، موسیقی، پژوهش وتحقیق، ادبی و داستان و سینمایی جوان و تئاتربا بیش از 1000عضو ثابت و سیار است.

میثم مرادی بیان داشت: شش آموزشگاه آزاد هنری در زمینه های موسیقی، طراحی و نقاشی، گریم، آموزش قرآن، و تعداد 50 کانون فرهنگی و هنری مساجد با عضویت بیش از سه هزار نفر در شهرستان نهاوند مشغول به فعالیت هستند.

مرادی افزود: تجلیل از فعالان عرصه های مختلف هنری و مفاخر شهرستان وظیفه دستگاه های فرهنگی آن شهرستان است، ولی متاسفانه کمبود بودجه ما را با مشکل روبه رو کرده است.

وی گفت: باید ادارات و دستگاه های فرهنگی به فکر طرح و راهکاری برای توسعه فرهنگی و تاریخی همه جانبه شهرستان نهاوند باشند، زیرا قدمت بیش از هفت هزار ساله نهاوند حکایت از فرهنگ و پیشینه این شهرستان دارد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام