تازه های سایت

کد مطلب: 18942
22. ارديبهشت 1393 - 10:23
سرپرست تبلیغات اسلامی نهاوندگفت:استفاده از ظرفیت مساجد و جوانان گام بلندی در ارتقای سطح فرهنگی مناطق مختلف است

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: استفاده از ظرفیت جوانان و مساجد می تواند گام های بلندی در ارتقای سطح فرهنگی مناطق روستائی بشمار آید و این امر مستلزم تلاش و فعالیت مبلغان در مناطق مختلف است.

وی افزود: تهاجم فرهنگی دشمن عقیده و اعتقاد نسل جوان و نوجوان را هدف قرار داده است و برای مقابله با این هجمه همکاری تمام دستگاه های فرهنگی لازم است.

گروسی با اشاره به اینکه نگاه به مسجد باید نگاه عمیق اعتقادی، اجتماعی و علمی باشد بیان داشت: با نگاه باید خالصانه تلاش شود تا مساجدی پویا داشته باشیم و اهالی مسجد با نشاط باشند و باید به مساجد توجه ویژه شود چون هر چه داریم از آثار ارزشمند همین مساجد است.

وی گفت: در صدد هستیم تا جوانان را به مساجد به عنوان یکی از پایگاه های اصیل انقلاب اسلامی بیاوریم تا از ظرفیت و فضای معنوی مساجد به بهترین نحو استفاده شود.

گروسی ادامه داد: جوانان و نوجوانانی که در برنامه های اوقات فراغت مساجد شرکت می کنند از فضای معنوی درون مسجد نیز بهره مند می شوند و از لغزش و خطا مصون خواهند بود.

وی افزود: با توجه به اينكه مخاطب اصلي مساجد را جوانان و نوجوانان تشكيل مي‌دهند بايد با اتخاذ ساز و كارهاي لازم بستر مناسبي براي جذب جوانان به مساجد را فراهم و از سوي ديگر آنها را به ارزش‌هاي ديني و فرهنگ معنوي در جامعه مجهز كرد.

گروسی گفت: با تقويت روحيه خودباوري و اعتماد به نفس در جوانان و نوجوانان و ارائه برنامه‌هاي فرهنگي مؤثر و كارآمد ميتوان آن‌ها ‌را در برابر توطئه‌هاي دشمن بيمه كرد.

 

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار