تازه های سایت

کد مطلب: 18933
22. ارديبهشت 1393 - 9:42
مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت:امسال 17 هزار و 500 تن خیار در نهاوند برداشت می شود
احد ظفری در گفت و گو با خبرنگار سایت گرو گفت: نهاوند بیشترین سطح زیر کشت خیار استان همدان را دارد که علاوه بر تأمین خیار مورد نیاز استان به سایر استان های کشور نیز خیار صادر می کند.
 وی گفت: میانگین برداشت خیار در شهرستان نهاوند 50 تن است و امسال پیش بینی می شود 17 هزار و 500 تن خیار در نهاوند برداشت شود.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: شهرستان نهاوند با 350 هکتار سطح زیرکشت خیار، دارای بیشترین سطح زیر کشت خیار استان همدان است.

وی اظهار داشت: شهرستان نهاوند به عنوان قطب کشاورزی استان محسوب می شود که تولید کننده بیش از 20 نوع محصولات کشاورزی است و در 14 محصول رتبه اول تا سوم استان را دارد و در تولید گشنیز رتبه نخست کشور را دارد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند عنوان کرد: تولید سالانه 552 هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در نهاوند معادل 10 درصد کل تولیدات محصولات کشاورزی استان همدان است.

احد ظفری بیان داشت: امسال پيش‌بيني مي‌شود 17 هزار و 500 تن محصول خيار در نهاوند توليد شود كه حدود هزار و 400 نفر کشاورز به صورت مستقیم در زمينه برداشت اين محصول مشغول به كار شده‌اند.

ظفری ادامه داد: جهاد کشاورزی به منظور علمی تر شدن برنامه کشاورزی و تسهیل در روند اجرای طرح های کشاورزی تعدادی از کارها و امور را به بخش کشاورزی واگذار کرده است.

وی افزود: پنج شرکت فنی و مهندسی و مشاوره ای در نهاوند وجود دارد که هر شرکت متشکل از پنج نفر نیروی انسانی فارغ التحصیل بخش کشاورزی است و از محل اعتبارت دولتی امور زراعتی و تحقیقات و آموزش های مربوط به آن را بر عهده دارند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان