تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 18909
21. ارديبهشت 1393 - 9:14
معاون درمان هلال احمر همدان از حضور نیروهای بهداشتی و درمانی از استان‌های کرمانشاه و کردستان در مانور زلزله نهاوند خبر داد
SAM_1211

به گزارش پایگاه خبری گرو، عباس خاکسار با بیان اینکه این مانور تحت فرماندهی معاونت امداد و نجات صورت خواهد گرفت، از اعزام تیم‌های درمان اضطراری معاونت درمان جمعیت هلال احمر به نهاوند خبر داد.

خاکسار از حضور نیروهای بهداشتی و درمانی از استان‌های کرمانشاه و کردستان در این مانور سخن گفت و افزود: این استان‌ها به عنوان استان‌های معین، هرکدام حدود 30 نفر نیروی آموزش دیده و متخصص به نهاوند اعزام خواهند کرد.

 وی به برگزاری مانور واقعی زلزله در گسل لرزه‌خیز نهاوند در آخرین روزهای هفته هلال احمر اشاره کرد و افزود: هدف از اجرای این مانور ارزیابی میزان بهره‌مندی نیروهای شرکت‌کننده از آموزش‌های امدادی و درمانی ارائه شده و افزایش هماهنگی میان این نیروها است.

وی هماهنگی بیشتر نیروهای صف و ستاد هلال احمر استان را از دیگر اهداف اجرای این مانور دانست و افزود: شناسایی نقاط ضعف و قوت برای بهبود عملکرد نیروهای اعزامی هلال احمر در مواقع بروز بحران‌ها را نیز در نظر داریم.

وی اظهار کرد: علاوه بر این تیم‌ها، سایر نیروهای بهداشتی و درمانی استان از جمله معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، فوریت‌های پزشکی و ... نیز نمایندگانی را برای مشارکت با جمعیت هلال احمر به نهاوند اعزام خواهند کرد.

وی با اشاره به ناگزیر بودن وقوع زمین‌لرزه احتمالی، ابراز امیدواری کرد: با اجرای مانور واقعی زلزله در نهاوند، شاهد افزایش آمادگی آحاد مردم برای مقابله با این بحران طبیعی و کاهش صدمات ناشی از آن باشیم.

لازم به یادآوری است که مانور زلزله روزهای 25 و 26 اردیبهشت در نهاوند برگزار میشود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس