تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 18854
18. ارديبهشت 1393 - 9:05
همایش بزرگ دختران یاس با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در مصلی شهر نهاوند برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری گرو،  در این مراسم حجت الاسلام محمد حسین صابری اراکی از اساتید حوزه و دانشگاه استان مرکزی گفت: حجاب بهترین حافظ و حصاری است که زن را از خطر بیگانه حفظ می کند و پوشیده بودن زن در جامعه نه تنها موجب تقویت بنیان خانواده می شود بلکه سبب حفظ ارزش زن و جلوگیری از ابتذال و تباهی او نیز می شود.

 وی با اشاره به اينكه پوشش كامل بانوان مانع از فعاليت اجتماعی در جامعه نخواهد شد، اضافه كرد: افراد بی‌حجاب بر اين باوند كه افراد با حجاب از ايمان اعتقادی راسخ برخوردارند؛ بنابراين به افراد بدحجاب بايد گفت يكی از راه‌های سعادت و رستگاری در عفاف خلاصه می‌شود و با وارد شدن به اين حيطه می‌توان از گزند آسيب های اجتماعی دور ماند.

حجت الاسلام صابری اراکی گفت: زنان جامعه ما اگر می‌خواهند به کمال واقعی برسند باید به دو الگوی مهم زندگی حضرت فاطمه (س) توجه کنند یکی اینکه همواره با عفت و پاکدامنی بنیان خانواده را مستحکمتر و دیگر اینکه با مهرورزی در کانون خانواده جامعه را از بسیاری از آلودگی‌ها پاک کنند.

وی عفاف و حجاب را مكمل يكديگر دانست و بيان كرد: عفت و حيا گوهر ذی‌قيمتی است كه خداوند متعال در وجود زنان قرار داده است كه با رعايت حجاب می‌توانند اين گوهر ارزشمند را محافظت و صيانت كنند.

 حجت الاسلام صابری نقش خانواده را در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف کلیدی عنوان کرد و افزود: مادران باید در این زمینه رسالت خود را برای مقابله با تهاجم دشمن که امروز متوجه جوانان ماست بخوبی انجام دهند و تلاش کنند فرزندانی کارآمد تحویل جامعه داده تا از تهاجم فرهنگی دشمن در امان بمانند.

حجت الاسلام صابری اضافه کرد: اشاعه و تعمیق حجاب و عفاف نیازمندآموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است و بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

حجت‌الاسلام صابری در ادامه عنوان كرد: در رابطه با حجاب و پوشش اسلامی تبليغات فعاليت‌های ارزنده‌ای صورت گرفته است اما كافی نيست؛ چراكه به شاخصه عفاف كمتر پرداخته شده است و اين امر مهم در مهجوريت قرار دارد.

وی در بخش ديگر از سخنان خود، تصريح كرد: پرداختن به مقوله عفاف و حجاب براي فرزندان بايد از مقاطع ايتدايی آغاز شود؛ چراكه در اين سنين كودكان دارای روح پاك و طينتی شفاف هستند و هرچه بر طينت آنان حكاكی شود در مقاطع راهنمايی و متوسطه بازخورد متعالی‌تری خواهد داشت.

لازم به ذکر است که همایش دختران یاس در شهرستان نهاوند با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و سپاه ناحیه نهاوند برگزارشد و در این همایش، ۳۰هیئت مذهبی بانوان، فعالان قرآنی،شوراهای فرهنگی محلات، دانش آموزان و اساتید حضور داشتند.

 

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام