تازه های سایت

کد مطلب: 14618
28. آبان 1392 - 8:29

243731_589

 فرمانده انتظامي استان همدان از دستگيري سه کلاهبردار حرفه اي که اقدام به بيش از 32ميليارد ريال کلاهبرداري در شهرستان نهاوند کرده بودند خبر داد

به گزارش پايگاه خبري گرو، "سرهنگ حاجي محمد مهديان نسب" در تشريح اين خبر گفت: فردي  اهل و ساکن شهرستان اصفهان با در دست داشتن نيابت قضايي به پليس آگاهي شهرستان نهاوند مراجعه و اعلام کرد که شخصي به نام "ف- م" به همراه همسر و دو فرزند و عروسش از وي مبلغ 350 ميليون تومان مصالح ساختماني خريداري و در قبال آن دو فقره چک مدت دار که متعلق به همسر متهم اصلي پرونده مي باشد تحويل مي نمايد.

وي افزود: پس از مراجعه مالباخته به بانک در موعد سر رسيد چک ها مشخص مي شود که حساب بانکي صاحب حساب خالي بوده که بلافاصله طي تماس تلفني که با صاحبان چک برقرار مي کند در پاسخ اعلام مي دارند که به آدرس محل سکونت مراجعه نماييد.

سرهنگ مهديان نسب اظهار داشت: پس از مراجعه حضوري مالباخته به آدرس اعلامي در شهرستان نهاوند، مشخص مي شود که متهمان در منزل مورد نظر نبوده و از خانه متواري شده اند.

اين مقام مسوول بيان داشت: طي اين مدت 10 مالباخته ديگر در شهرهاي متعدد به همين طريق از سوي متهمان مورد کلاهبرداري واقع شده بودند به پليس آگاهي شهرستان نهاوند مراجعه و اعلام شکايت کردند.

فرمانده انتظامي استان همدان تصريح کرد: با توجه به حساسيت موضوع بررسي، تحقيق و دستگيري متهمان به طور ويژه در دستور کار ماموران پليس آگاهي شهرستان نهاوند قرار گرفت.

وي افزود: در پي تحقيقات فني و انجام يک سري اقدامات پليسي متهم اصلي به همراه همسر و يک فرزندش طي عملياتي غافلگيرانه دستگير شدند.

به گفته سرهنگ مهديان نسب متهمان در بازجويي هاي فني پليس در مجموع به مبلغ 32 ميليارد و 380 ميليون ريال کلاهبرداري از 11 مالباخته اصفهاني و بروجردي معترف شدند.

فرمانده انتظامي استان همدان در خاتمه خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي و با قرار وثيقه 2 ميليارد توماني روانه زندان شدند . همچنين تلاش جهت دستگيري دو متهم ديگر همچنان ادامه دارد.

دیدگاه شما