تازه های سایت

کد مطلب: 19521
21. خرداد 1393 - 12:48
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: معتادان تزریقی 72 درصد از مبتلایان به ایدز در این شهرستان را تشکیل میدهند.
خبرگزاری فارس: اجرای برنامه‌های پیشگیرانه برای بیماری ایدز در دزفول
به گزارش پایگاه خبری گرو، عباس سلگی گفت: در سال های قبل در شهرستان نهاوند 32 مورد بیمار ایدز شناسایی شده بود که 10 مورد از آنها فوت شده و اکنون 22 مورد بیمار در قید حیات هستند.

وی افزود: اعتیاد تزریقی بیشترین علت شیوع بیماری ایدز در افراد است و از مجموع بیماران شناخته شده در نهاوند بیش از 72 درصد از معتادان تزریقی بوده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند عنوان کرد: گر چه علت عمده مبتلایان به ویروس اچ آی وی تاکنون اعتیاد تزریقی بوده اما این الگو در حال حاضر رو به کاهش است و رفتارهای جنسی به یکی از عوامل مهم انتقال ویروس اچ آی وی تبدیل شده است.

 سلگی بیان داشت: برای اطلاع رسانی از خطرات این بیماری و همچنین عوامل آن از طریق مدارس، دانشگاه ها، ادارات و شبکه های اجتماعی می توان به شکل صحیحی پیشگیری از این بیماری را آموزش داد.

سلگی اظهار کرد: سال گذشته در شهرستان نهاوند 186 مورد تست پزشکی از افراد به عمل آمد که در نتیجه آن 47 مورد بیماری هپاتیت و سه مورد بیماری ایدز جدید در نهاوند شناسایی شد.
وی گفت: در سال گذشته کلاس های آموزشی رابطین بهداشت، رابطین سلامت ادارت، معلمان، دانش آموزان و سربازان به صورت منظم برگزار شد و در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری تعداد 397 مورد مشاوره و تعداد 186 مورد تست گرفته شد که از این تعداد 47 مورد بیمار هپاتیت وسه مورد بیمار جدید ایدز شناسایی شده است.

سلگی گفت: بر اساس نتایج اعلام شده آزمایشگاهها و کلینیکهای خصوصی به این اداره در سال گذشته  48 نفر بیمار مبتلا به هپاتیت در نهاوند شناسایی شده است.

وی افزود: از حدود سال 1375 ویروس  هپاتیت شناخته شد که مهم‌ترین راه انتقال این بیماری از راه خون بود و از آنجا که این ویروس شناخته نشده بود،‌ خون‌های اهدایی از این نظر غربالگری نمی‌شدند اما از سال 1375 با شناسایی ویروس، خون‌های اهدایی نیز غربالگری می‌شوند و راه انتقال این بیماری دیگر از راه خون نیست.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند