تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 18983
27. ارديبهشت 1393 - 8:33
مانور بزرگ عملیاتی امداد و نجات زلزله با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر استانهای همدان ،کرمانشاه و کردستان در منطقه عمومی شیخ منصور و دوخواهران نهاوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، در این مانور که در منطقه عمومی شیخ منصور و دوخواهران به عنوان یکی از محلات قدیمی با بافت فرسوده شهرستان نهاوند به اجرا در آمد و طی آن تیمهای امداد و نجات و کاوش با تجهیزات امدادی به جستجوی مجروحان احتمالی از زیر آوار پرداخته و به یاری آنان شتافتند.

DSC03395

معاون جمعیت هلال احمر استان همدان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در این مانور تمامی تیم های امداد و نجات شهرستان های همدان و همچنین تیم هایی از استان های کرمانشاه و کردستان در منطقه عمومی مانور به وسعت میدانی 40 کیلومتر مربع حضور داشتند.


معاون جمعیت هلال احمر استان افزود: این مانور با وقوع چندین انفجار و آتش سوزی در محل پای قلعه و شیخ منصور انجام شد که بلافاصله نیروهای امداد و نجات شهرستان های استان و دو استان کردستان و کرمانشاه در محل حاضر و عملیات را شروع کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان نهاوند یکی از زلزله خیزترین مناطق استان است که روی گسل زلزله قرار گرفته ،برای آشنایی بیشتر امدادگران استانها و شهرهای معین با مناطق مورد نظر در شهر نهاوند و همچنین هشدار به ساکنان منطقه در خصوص احتمال وقوع زلزله اجرا شد.

DSC03391

وی گفت: در این تمرین تمامی اعضای کارگروه آموزش امداد و نجات استان ، نیروهای مدیرت بحران آب و فاضلاب ، مخابرات ، بازرگانی، شرکت برق منطقه ای غرب کشور ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و تیم های درمان اضطراری کرمانشاه و کردستان ،به عنوان نیروهای پوشش دهنده جمعیت هلال احمر استان مشارکت داشتند.

وی گفت: در این عملیات 450 نفر امدادگر در قالب تیمهای امداد و نجات هشت نفره سازماندهی شده و با بهره گیری از تمام تجهیزات امدادی و ادوات و ماشین آلات در منطقه زلزله زده به یاری حادثه دیدگان احتمالی پرداختند.

رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند نیز به خبرنگار سایت گرو گفت: در این مانور نهاوند به هشت منطقه مختلف تقسیم‌بندی شده که هر منطقه با دو دهستان را تحویل یکی از شهرستان‌های معین دادیم.

محمدتقی شهبازی افزود: قبل از وقوع زلزله نیروهای امدادرسان اقدام به شناسایی منطقه تحت اختیار خود کرده بودند.

وی از ایجاد سه بیمارستان صحرایی در منطقه دور از محل حادثه خبر داد و گفت: این بیمارستان نیز با تجهیز 100 تخت بیمارستانی شامل اورژانس و خدمات سرپایی و اطاق عمل است.

رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند افزود: در محل بیمارستان که در کمترین زمان ممکن احداث و تجهیز شد بیش از ده‌ها پزشک و متخصص اطاق عمل حضور دارند که به سرعت اقدام به درمان حادثه‌دیدگان می‌کنند.

DSC03396

به گفته وی ،همچنین پس از انجام مرحله درمان ، عملیات انتقال خانواده ها و حادثه دیدگان به اردوگاه موقت اضطراری یک هزار نفری که در منطقه عمومی روستای کوهانی از توابع نهاوند احداث شده است ،انجام شد.

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار