تازه های سایت

کد مطلب: 18617
4. ارديبهشت 1393 - 11:02
پایگاه خبری گرو: مدیراداره منابع طبیعی نهاوند گفت: کهن سال‌ترین درخت گردوی غرب کشور با بیش از۶۰۰سال ‎قدمت در نهاوند قرار دارد

96325221198568189729

علی دهپهلوان در گفت و گو با خبرنگار سایت گرو گفت: سراب فارسبان در ۳۰ کیلومتری نهاوند یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان همدان است که سالانه هزاران گردشگر با خانواده خود جهت استفاده از آب وهوای جنگلی و دیدن چشمه‌های خروشان آن به این منطقه در شهرستان نهاوند سفر می‌کنند.

وی افزود: کهن سال‌ترین درخت گردوی غرب کشور با بیش از ۶۰۰سال قدمت در این سراب زیبا واقع شده است که چشم هر رهگذری را به خود جلب می‌کند.

دهپهلوان در مورد مشخصات این در خت گردو گفت: قطر این درخت بیش از ۵ متر و ارتفاع شاخه‌های آن بیش از۶۰ متراست و شعاع شاخه‌ها و سایبان آن نزدیک به ۷۰۰متر مربع است.

وی افزود: برای حفاظت از این نعمت خدادادی سکوهایی از جنس بتون در ابعاد ۴×۳ و ۶×۳ احداث شده است تا گردشگران ساعات را در زیر سایه این درخت به آرامی بگذرانند.

دهپهلوان به ایجاد سکو برای پخت و پز غذای مسافران در این منطقه اشاره کرده و افزود: با هدف جلوگیری از بروز هر گونه حریق توسط مسافران سکوهای ویژه کباب‌پزی از بتون احداث شده که نیازمند توجه بیشتر مسافران در حفظ و حراست از فضاهای جنگلی است.

وی اظهار داشت: اگر در حفظ و حراست از منابع طبیعی ملی و خدادادی کوشش کنیم می‌توانیم این نعمات را به نسل‌های بعدی نیز انتقال دهیم زیرا منابع طبیعی متعلق به عموم مردم است.

مدیر منابع طبیعی نهاوند گفت: سراب تفریحی و جنگل طبیعی فارسبان یک هزار و ۶۰۰ هکتار وسعت دارد که از قدیمی‌ترین سراب‌های تفریحی نهاوند در بخش خزل نهاوند است.

دیدگاه شما