تازه های سایت

کد مطلب: 28968
9. دى 1395 - 7:19
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ثابت شدن نرخ گاز در استان سردسیری همچون همدان اگر بدون دلیل قانع‌کننده باشد مورد اعتراض قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا با اعلام این مطلب گفت: براساس فرمولی که در گذشته نرخ گاز با آن محاسبه می‌شد نرخ گاز همدان تا 15 فروردین جز اقلیم سرد بود و پس از آن به عنوان اقلیم گرم محسوب می‌شد.

وی با اشاره به اینکه براساس این فرمول نرخ گاز در همدان در ایام زمستان و سرما کمتر از ایام گرما بود، افزود: در کمسیسون انرژی پیشنهاد داده شد که همدان جز اقلیم سرد بوده و نرخ گاز آن باید تا 15 اردیبهشت به عنوان اقلیم سرد محسوب شود و از مسئولان دولتی خواسته شد تا به این موضوع جامه عمل بپوشانند.

بهرام نیا با بیان اینکه به تازگی برق و گاز گران شده است، عنوان کرد: از ثابت شدن نرخ گاز در همدان اطلاعی ندارم ولی این موضوع جز پیگیری‌های ویژه قرار می‌گیرد تا علل حذف اقلیم سرد برای همدان مشخص شود.

نماینده مردم نهاوند مجلس اظهار داشت: اگر مسئولان دلیل قانع‌کننده‌ای در رابطه با ثابت شدن نرخ گاز در همدان نداشته باشند این موضوع با اعتراض به مسئولان مورد بررسی قرار گرفته و تلاش‌های لازم برای برخورد منطقی با موضوع صورت می‌گیرد.

به گزارش تسنیم؛ در گذشته نرخ گاز در همدان به عنوان استان سردسیر براساس تعرفه‌های اقلیم سرد محاسبه می‌شد به این شکل که در 5 یا 6 ماه از فصول سرد، نرخ گاز مشترکان همدانی کمتر از نرخ گاز در تابستان بود.

اما اخیرا مدیرعامل شرکت گاز استان همدان در مصاحبه‌ با یکی از رسانه‌های استان همدان از ثابت شدن نرخ گاز با تعرفه 150 تومان به ازای هر مترمکعب خبر داده است.

«براساس صحبت‌های مدیرعامل شرکت گاز استان همدان، تعرفه‌های گاز طبق تبصره 14 قانون بودجه سال 95 که دولت مکلف به تأمین آیین‌نامه اجرای آن بود، ثابت شد. آئین‌نامه اجرایی تعرفه‌ها از سوی دولت تدوین و ابلاغ شده است و تعرفه فروش گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع کوچک 150 تومان به صورت ثابت مشخص شده است. این در حالی است که در سال‌هایی که یارانه‌ها هدفمند شد و دوره‎های سال به گرم و سرد تفکیک شده بود، تعرفه‌ها به صورت پلکانی بود.»

این موصبه در حالی ابلاغ شده است که استان همدان زمستان زودرسی را در امسال تجربه کرده و با توجه به رکود و افت درآمدها، انتظار می‌رود مسئولان نسبت به تغییر این مصوبه پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

باز هم نهاوندیها به داد همدان می رسند.ولی همدان بودجه نهاوند را ناقص می دهد.ولی با وجود ویژه شدن این شهر و بهرام نیا دیگر این اتفاق نمی افتد.بهرام نیا نماینده فعال و پیگیری در هر زمینه ای است.

دیدگاه شما